Raidījumā Pievienotā vērtība stāstām par cilvēkiem, kas strādā un darbojas, nevis lai nopelnītu tikai sev, bet arī palīdzētu apkārtējai kopienai vai kādai mazāk aizsargātai grupai. Runājam par sociālo uzņēmējdarbību Latvijā, Baltijā un citviet pasaulē.

Protams, neiztrūkstoši arī ielūkojamies Baltijas biržā, mūsu ieguldījumu kontos, kā arī tuvāk iepazīstam un ar investora aci padziļināti novērtējam kādu Baltijas uzņēmumu. Analizējam, vai vērts ieguldīt "Tallinna Kaubamaja Grupp".

Uzņēmejdarbības veidi var būt ļoti dažādi, kādam spekulatīvs, kādam inovatīvs, godīgs vai tieši pretēji cūcīgs, bet to visu mērķis pārsvarā ir viens – tā īpašniekiem nopelnīt naudu. Tik vienkārši. Bet pasaulē aizvien populārāki kļūst uzņēmumi un ideja par uzņēmumiem, ar kuru palīdzību tiek risināta kāda sabiedrībai svarīga problēma. Iespējams, esat dzirdējuši par kafejnīcām, kuru galvenais mērķis ir dot darbu cilvēkiem ar invaliditāti, vai jauniešiem ar smagiem attīstības traucējumiem, kas Imantā taisa un pārdod sveces, lai nopelnītu naudu grupu mājai. Latvijā šādiem uzņēmumiem ir sava vieta, arī īpašs likums.

Oficiāli šādu uzņēmumu ir 187, kas nav varbūt dikti daudz, bet, domāju jebkuru Latvijā iepriecinās tas, ka šajā ziņā esam priekšā mūsu Baltijas kaimiņiem.