Šodien raidījumā Pievienotā vērtība par mūsdienu problēmām un nākotnes iespējām, jeb iespējām tagad, kuras ignorējot, mēs varam radīt pamatīgas nākotnes problēmas - sudraba ekonomiku. Tādi piņķerīgs, daudziem svešs, iespējams nedzirdēts  temats, ko cenšamies apskatīt visiem saprotami. Kā ierasts, izvērtējam arī kādu biržā tirgotu uzņēmumu un to, vai vērts tajā ieguldīt. 

Vārdu savienojumu sudraba ekonomika, visticamāk dzirdēsim aizvien biežāk. Ar to saprot tādu tautsaimniecības veidu, kurš ir atvērts un pieejams cilvēkiem, kas vecāki par 60 gadiem. Ir diezgan nepārprotami skaidrs, ka Eiropa noveco un pēc gadiem trīsdesmit tajā 35% iedzīvotāju būs vecāki par 60 gadiem. Līdz ar to pieaugs pieprasījums pēc precēm un pakalpojumiem tieši senioru vajadzībām. Tā teikt – būs tirgū pieprasījums, radīsies arī piedāvājums. Bet tie nav vienīgie izaicinājumi. Līdz šim makroekonomiski uz sabiedrības novecošanos raudzījās kā kaut ko nevēlamu un negatīvu.

„Sudraba ekonomika, sabiedrības novecošana ir milzīga problēma, ja mēs valsti uztveram kā lielu fabriku, kuras mērķis ir pēc iespējas vairāk saražot, izspiest maksimumu no iekšzemes kopprodukta. Indivīdi vienkārši ir skrūvītes, ražošanas detaļas, kuras ar laiku nolietojas. Tā kā saražot pēc iespējas vairāk IKP ir svarīgāk nekā parūpēties par “iekārtām”, tad cilvēkus var norakstīt ap 65 gadiem vai pat nedaudz ātrāk. Bet, jo lielāka ir norakstīto cilvēku daļa, jo vairāk 65+ cilvēku, jo lēnāka IKP izaugsme un tā ir problēma,” šādi galvenos izaicinājumus skaidro Latvijas bankas eksperts Oļegs Krasnopjorovs Rīgas Tehniskās universitātes rīkotajā starptautiskā konferencē, vienlaikus aicinot uz sabiedrības novecošanu paraudzīties kā uz iespēju, kurā visu nemēra tikai pēc saražotā, bet arī cilvēka dzīves ilgums ir vērtība.