Raidījumā Pievienotā vērtība par tirgošanos platformā Amazon: kur likt 400 saskrāpētas grāmatas un par Latvijas investoriem. Protams, ielūkojamies kādā no biržas uzņēmumiem. Mūsu uzmanības lokā “Nordic Fibreboard” - Igaunijas lielākais kokšķiedru plātņu ražotājs.

Iekarot visas pasaules tirgu – vai vismaz nelielu siltu nišiņu kādā lielā, bagātā tirgū ārpus Latvijas robežām – šādi un līdzīgi plāni ir daudziem Latvijas uzņēmējiem. Viens no ceļiem – pasaules lielie interneta tirgošanās milži. Piemēram – Amazon, kur šobrīd par 47 dolāriem un 99 centiem ASV tirgū var iegādāties grāmatu “Mittens of Latvia”, kas latviski izdota kā “Latviešu cimdi” . Un tieši ar šo grāmatu sākās “Senās klēts” ceļš Amazon tirdzniecības platformā. Izrādījās, ka latviski izdoto grāmatu pērk visā pasaulē.

Grāmata tiek tirgota izmantojot Amazon infrastruktūru – cimdu grāmata nonāk ASV noliktavās un no turienes pēc pasūtīšanas to izsūta pircējiem. Protams, ne viss ir vienkārši. Nākas diskutēt ar automatizētiem problēmu risinātājiem, kuri reizēm sūta pretrunīgu informāciju. Nākas arī risināt dažādus nodokļu jautājumus. Arī – ja grāmatas transportējot cietušas, jāstrīdas ar Amazon.

Bet kā tiem uzņēmējiem, kuriem arī šķiet, ka viņu produkts varētu atrast savu vietu milzīgajā pasaules tirgū? Jāmetas cīņā ar algoritmu. Un tur vairs nepietiek ar to, ka skaisti ar atslēgas vārdiem sarakstīts produkta apraksts, nosaukums un tā tālāk. Jo Amazon algoritms arī skatās, cik apmierināti ir pircēji, cik daudz pirkumu veikti.