Raidījumā Pievienotā vērtība par garīgo veselību, spēju mainīties, pielāgoties un strauji augt biznesa kontekstā. Ielūkosimies arī kādā Latvijā radītā jaunuzņēmumā. Un protams, arī tajā, kas notiek Baltijas biržā un mūsu abu personīgajos portfeļos.

Kas ir uzņēmējs? Kāda ir motivācija ko darīt? Vai par uzņēmēju piedzimst vai par tādu izaug? Attīstīt, vadīt biznesu – vai to var jebkurš? Ko tas prasa no cilvēka, uzņēmuma radītāja, idejas autora? Kā augt līdzi un kurā brīdī bizness pāraug tā radītāju? Vai saglabājot veselo saprātu cilvēks spēj augt tik pat strauji kā bizness, vai biznesa veiksmes griesti ir tieši proporcionāli tā vadītāja izaugsmes griestiem? 

Tādi ļoti ietilpīgi, apcerīgi un filosofiski jautājumi - uz tiem atbildes meklē un palīdz tās atrast arī citiem, tostarp mainīties līdzi savam biznesam personīgās izaugsmes mentors un Baltijas jaunuzņēmumu vidē pazīstamais Ansis Farhads Līpenītis. Pats ar pieredzi veiksmīgu un ne tik veiksmīgu jaunuzņēmumu dibināšanā, tagad ir līdzdibinātājs izaugsmes stadijā esošu jaunuzņēmumu atbalsta programmai “Cocoon”. Palīdzam pārvarēt un tikt galā ar bailēm augt, - lakoniski programmu raksturo Lipenītis. 

Mazliet sasaucoties ar iepriekšējo tēmu, laiks iepazīt vēl vienu Latvijas jaunuzņēmumu, turpinot ierakstu sēriju par Latvijas jaunajām idejām un uzņēmumiem. Uzņēmums “Simple Charge” rada risinājumu, lai elektroauto varētu uzlādēt pie jebkura elektrības staba. Rodas iespaids, ka tiek strādāts gudri, ilgtspējīgi, bet vienlaikus arī smagi, pieciešot un pārvarot visas tās grūtības, kuras raksturīgas jaunuzņēmēju videi. Kas viņi ir, ko dara un kā viņiem iet - lai stāsta paši.