Raidījumā Pievienotā vērtība par to, vai pašvaldībām ir jānodarbojas ar uzņēmējdarbību, kurās nozarēs uzņēmējus tas nokaitinājis visvairāk un kādēļ tas nav labākais risinājums, lai gan cenas šķiet zemākas. 

Konkurence par katru eiro, ko klienti ir gatavi tērēt, kļūst arvien asāka. Tieši par konkurenci - un konkurenci ar pašvaldībām - pirms dažām dienām uzņēmēji diskutēja konferencē. Tur prezentēja pētījumu, kura secinājumus īsi var izteikt tā: likumi ne līdz galam labi regulē, ko var un ko nevar uzņēmējdarbībā pašvaldības darīt, bet gadījumā, ja nu tām rociņa paslīdējusi, trūkst efektīvu piespiedu mēru, kā situāciju labot. Respektīvi, nevar pašvaldībām likt likvidēt to uzņēmumus, pārdot kapitāldaļas vai pārtraukt sniegt pakalpojumus. Piemēru šādai, pēc uzņēmēju domām, negodīgai konkurencei netrūkst. 

Daudz domstarpību par konkurences godīgumu ir tieši veselības aprūpē. Tur pašvaldības uzņēmumi bieži piedāvā lētākas cenas, vai arī, pēc uzņēmēju domām, bauda nepamatotas priekšrocības.

Ja parasti uzņēmēju diskusijas ir ārkārtīgi korektas un pieklājīgas, vien reizēm atļaujoties ļoti aizplīvurotus savstarpējus apvainojumus, tad šīs diskusijas noslēgumā šķita, ka zālē sēdošie celsies no savas vietas un bez mikrofona piedalīsies uz skatuves notiekošajā. Un tas viss tādēļ, ka Pašvaldību savienības pārstāvis un Latvijas Universitātes asociētajais profesors Māris Pūķis ierosināja liegt arī privātajiem uzņēmumiem nodarboties ar citiem papildu biznesiem, ja tie strādā pašvaldības jomās. Vispārējam godīgumam, tā teikt, piemēram, bērnudārzu jomā.