Raidījumā Pievienotā vērtība šoreiz par vasarīgu uzņēmējdarbību un arī iepazīstam vēl kādu no Latvijas jaunuzņēmumiem. Tādu, kas ļoti veiksmīgi „plosās” visai eksotiskās Āzijas puses valstīs.

Sāksim ar stāstu par kādu nozari, kas siltu un saulainu vasaru gaida ar nepacietību. Saldējuma ražotājiem sezona šobrīd jau ir labi ieskrējusies un tas nozīmē, ka ražošanas jaudas strādā teju uz pilnu klapi, lai spētu apmierināt pieprasījumu, kas pieaug līdz ar siltajiem vasaras saules stariem. 

Cik daudz saldējuma Latvijas iedzīvotāji gadā notiesā, kā tirgu dala vietējie un ārvalstu lielie saldējuma ražotāji, kā arī, vai un kā iespējams tirgū sevi pieteikt un pastāvēt mazajiem, nišas saldējuma ražotājiem, skaidro Linda Zalāne.

Latvijas finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums “Jeff” ir radījuši veidu, kā cilvēkiem bez pārskatāmas banku kontu vēstures noteikt kredītu vai citu finanšu risku. Viņi savu biznesu strauji attīsta Dienvidāzijā. Kā puiši no Latvijas nonāca līdz idejai, kādas ir īpatnības Āzijas tirgū? Kāpēc tieši tur, un ko īsti Jeff dara? Par to, vai var nopelnīt un kādas ir attiecības ar investoriem, sarunā stāsta  uzņēmuma līdzdibinātājs un vadītājs Toms Niparts.