Raidījumā Pievienotā vērtība šoreiz par videonovērošanas kamerām darbavietās - un ne tikai par čatbotiem, kas nu jau parādās brīžiem liekas visās iespējamajās vietās. Un, protams, sekojam, kas jauns Baltijas biržā un mūsu investīciju portfeļos.

Reiz, ejot cauri Vecrīgai no Centrālās stacijas uz Radio, skaitīju novērošanas kameras. Un pamanīju gandrīz 40 - lielas, mazas, tādas, kas izskatījās pēc Rīgas pašvaldības policijas kamerām, un arī tādas, kas šķiet ir uzņēmumu uzstādītas. Daļa noteikti bija mulāžas, kuras neko nenovēro, bet tik un tā - sajūtas bija dīvainas. 

Tā kā es neko ļaunu darīt netaisos, tad mani tas īpaši nesatrauc. Novērošanas kameras ir ikdiena daudzos uzņēmumos - tās palīdz ātri pamanīt problēmas, izķert cilvēkus ar ne tik labiem nolūkiem, lielveikalos tās izmanto pat pircēju plūsmas organizēšanai. 

Bet arī te nedrīkst aizmirst par datu aizsardzību - tā nu gluži nav, ka kameru uzņēmumā var uzlikt kur un kā vien ienāk prātā, vai, citējot Datu valsts inspekciju, - tāpēc ka lētas un vienkārši uzstādāmas.