Jaunā Rīgas teātra izrādes "Žižeks un Pītersons. Gadsimta duelis" pārsteidzošā popularitāte liecina, ka intelektuāli dueļi ir nepieciešami mūsdienu cilvēkiem. Un viens šāds mūsdienu intelektuālis ir britu publicists politisko un sociālo jautājumu jomā Daglass Marijs. Pēc grāmatas "Eiropas dīvainā nāve" viņš piedāvā "Pūļa neprātu", kas kļuvis par dižpārdokli un tulkots daudzās valodās, tagad arī latviešu.

Kreisais liberālis kādā brīdī kļūst par labējo konservatīvo, izrādās, tā noticis ar šo britu socioloģijas un politoloģijas pētnieku un rakstnieku Daglasu Mariju, kura pirmā grāmata sarakstīta agri - 17 gadu vecumā.

Runāsim ne tikai par dzimti, rasi, identitāti, kas norādīts jau grāmatas apakšvirsrakstā, bet arī par tehnoloģijām un to, kas notiek tad, kad skrejceliņš skrien ātrāk, nekā kājas spēj tikt līdzi... "Pūļa neprāta" autors mēģina noskaidrot, kas notiek šajā stihiskajā skrējienā, kad pat nemēģinām noskaidrot, uz kurieni mēs skrienam un kāpēc.

Par Mariju Daglasu un grāmatu "Pūļa neprāts" sarunājamies ar literāro redaktori un portāla "Telos" galveno redaktori Agnesi Irbi.

"Pūļa neprātu" no angļu valodas tulkojusi Karina Tillberga, izdevusi "Kodoka". Un atgriežoties pie psihologa un publicista Džordana B. Pītersona, viņa citāts: Šajā grāmatā Daglass Marijs izcīna drosmīgu cīņu par vārda brīvību. Patiess skatījums uz mūsdienu strīdīgākajiem jautājumiem."

 

Raidījumu atbalsta: