Vai ar tevi tā ir gadījies -  tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa? Bet - viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās!

Tieši tāpēc  Radioteātris piedāvā paklausīties Dzintara Tilaka romānu „Piedzīvojumu meistari”. Romānu pusaudžiem. Romānu vasaras garumā ar laimīgām beigām.

Piedzīvojumi sākas 5. jūlijā un turpināsies līdz 16. augustam. Jūlijā romāna varoņus sastapsi ik svētdienas rītu pulksten 10.05 Latvijas Radio 1, bet augustā pulksten 10.35

1. lasījumā

satiekas Atis un Armands – pilnīgi atšķirīgi puiši. Atis dzīvo laukos un viņam patīk nodarboties ar amatniecību. Armands – īsts pilsētnieks, kas aizrāvies ar daivingu. Abi mācās 7. klasē. Kad Armanda tēva sudrabotais BMW iestidzis dubļos, Atis palīdz to atkal dabūt uz ceļa un   uzzina, ka Armanda tēvs nopircis vecās dzirnavas un vēlas tās atjaunot. Tas lauku rāmajā ikdienā ienesīs ievērojamas pārmaiņas.

2. lasījumā

Atis iepazīstas ar savām jaunajām kaimiņienēm – dvīņu māsām Anitu un Lolitu Rolmanēm, meitenēm, kuras kopā ar ģimeni atgriezušās Latvijā no Anglijas. Skolā sākas projektu nedēļa „Neparastais manā apkārtnē”, un Atis nolemj projektā iesaistīt dvīņu māsas. Vai iespējama teleportācija? Bija cilvēks, piemēram, šeit un pēc sekundes ir pavisam citur. Teleportējās. Meitenes atbalsta Ata ieceri, un visi kopā izjoko Armandu.  Bet Armands par to nedusmojas, pat iesaistās projekta sagatavošanā. Ata teleportācijas seansu klase uztver vispirms lielā klusumā, bet, kad noskaidrojas trika mehānika, visi atviegloti uzelpo.

Radiolasījumā  satiekas un lomas ierunā:

Atis –Agris Krapivņickis,

Armands –Toms Veličko,

dvīnes Anita un Lolita Rolmanes – Elizabete Skrastiņa, 

Krišjānis – Alberts Vecmanis,

Ata mamma Laura - Inga Tropa,

 Armanda tētis Helmuts - Ģirts Alsters,

Teicējs – Mārtiņš Počs.

Piedzīvojumiem līdzi seko  režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ivo Tauriņš, radiolasījuma veidotāja Laima Matuzāle un  producente Māra Eglīte.

 Latvijas Radioteātris  2020. gads.