Vai ar tevi tā ir gadījies -  tiklīdz kaut kas tiek uzsākts, tā piedzīvojums seko piedzīvojumam. Nu kā tu, cilvēk, nekļūsi par piedzīvojumu meistaru, ja dīvainas situācijas pašas tevi atrod ik uz soļa? Bet - viss nav tā, kā pirmajā brīdī izskatās!

Tieši tāpēc  Radioteātris piedāvā paklausīties Dzintara Tilaka romānu „Piedzīvojumu meistari”. Romānu pusaudžiem. Romānu vasaras garumā ar laimīgām beigām.

4. lasījumā

Brīvība! Zēni pārcelti 8. klasē! Armanda tētis piedāvā zēniem naktī dežūrēt vecajās dzirnavās. Pirmā nakts paiet sarunās par dzirnavu spoku. Armands izstāsta, ka redzējis sapnī savu mirušo māti un nav gribējis, lai sapnis beidzas. Atis, savukārt, atklāj patiesību par Ziemassvētku dāvanām, kuras it kā sūtījis viņa tēvs. Bet, kā izrādījies, tās vienmēr bija sarūpējusi Ata mamma. Zēni spriež, ka būtu grūti pieņemt faktu, ja viņu vecāki atkal sadomātu precēties. Pamāte? Patēvs?  Ja nu vienīgi kā Bērs Grills, kas allaž dzīvo džungļos.

Radiolasījumā  satiekas un lomas ierunā:

Atis –Agris Krapivņickis,

Armands –Toms Veličko,

dvīnes Anita un Lolita Rolmanes – Elizabete Skrastiņa, 

Krišjānis – Alberts Vecmanis,

Ata mamma Laura -Inga Tropa,

 Armanda tētis Helmuts - Ģirts Alsters,

Teicējs – Mārtiņš Počs.

Piedzīvojumiem līdzi seko režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ivo Tauriņš, radiolasījuma veidotāja Laima Matuzāle un  producente Māra Eglīte. Latvijas Radioteātris  2020. gads.