Mans bērnības stāsts. 1.raidījums. Skolēnu radošo darbu konkursa labākie darbi. Lasa Dita Lūriņa un Ainārs Ančevskis. Režisors Valdis Lūriņš. Komponists Valdis Zilveris. Skaņu režisors Andis Ploks. Redaktore Dzintra Matuzāle. Producente Māra Eglīte.

Septembrī četrus svētdienas rītus skan Latviešu valodas aģentūras skolēnu radošo darbu konkursa “Mans bērnības stāsts” labāko darbu fragmenti. Latviešu valodas aģentūra iepriekš iesūtītos skolēnu darbus jau ir izdevusi trīspadsmit grāmatās.

Šoreiz skan šādu autoru darbi:

Gabriela Kostigova, Gulbīšu pamatskolas 2. klase, Daniela, Majore, Ogres sākumskolas 4.c klase, Dārta Asarīte, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4.e klase, Anna Maļecka, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas 4.b klase, Kristers Gapševičus, Krāslavas pamatskolas 2.a klase, Roberts Linde, Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 3. klase, Ella Gulbe, Ņūdžersijas Latviešu skolas 4. klase, Daniels Matišiņecs, Palsmanes pamatskolas 3. klase, Laura Lorita Buševica, Pļaviņu novada ģimnāzijas 4.b klase, Marta Kursinska, Liepājas Centra sākumskolas 3.d klase, Ieva Birzāka, Līvānu 1. vidusskolas 5.b klase, Ilze Eizengrauda, Jelgavas 3. sākumskolas 6.c klase.

"Vai nav skaisti? Jo vairāk ritēs laiks, jo vairāk šiem darbiem būs vēl viena liela virsvērtība. Tās būs kā savdabīgas enciklopēdijas, kas ļaus ieraudzīt un sajust laiku, kad šo stāstu un pārdomu autori vēl nebija pieauguši. Ieraudzīt Latviju," saka šī iestudējuma režisors Valdis Lūriņš.

"Kad izlasīju šo grāmatu, mani iepriecināja trīs lietas: godīgums, sirsnība un nebūt ne skolnieciskais redzējums. Darbi nav tapuši, lai kādam izpatiktu. Un te nu man jāsaka liels paldies bērnu skolotājiem, kas mudinājuši bērnus domāt patstāvīgi.

Atbalstot, bet ne apstrīdot. Tā jau ir arī tā skolotāju sūtība. Ziedot sevi un sekot savu audzēkņu klupieniem un puniem, kā arī priecāties par viņu panākumiem," turpina Valdis Lūriņš.

"“Manā bērnības stāstā” Latvijas dabas un cilvēku skaistuma novērtējums bērnu darbos ir tāds, ka cepuri nost un kāju virsū! Mani patiesi aizkustināja šī grāmata, un tas nemaz nenotiek tik bieži. Jā, kad latvieši liek par sevi runāt pasaulē, jā, “Latvijas lepnuma” ceremonijās, jā, Dziesmu un deju svētkos," atzīst Valdis Lūriņš. "Ne jau visi grāmatas autori kļūs par rakstniekiem, kaut gan man ir aizdomas, ka daži no viņiem būs izcili. Pats galvenais, ka skolotāji viņos ir iedēstījuši būtiskāko – būt brīviem!"