"Mans grāmatplaukta stāsts". Latviešu valodas aģentūras skolēnu radošo darbu konkursa labāko sacerējumu lasījumi. 1. raidījums. 1. – 4. klašu skolēnu darbu lasījumi.

Režisors Valdis Lūriņš. Komponists Valdis Zilveris. Skaņu režisors Andis Ploks. Lasa Laura Siliņa un Uldis Siliņš. Redaktore Dzintra Matuzāle. Producentes Māra Eglīte un Velga Līcīte-Meldere.

“Lasot skolēnu radošos darbus, brīžiem pārņem mulsums. Rodas jautājums, cik autoram ir gadu? Tikai pirmā klase? Apbrīnojami! Tieši tādi ir visi konkursam iesniegtie darbi. Tie ir dažādi – gan reāli stāsti, gan piedzīvojumi, gan aizraujoši un fantastiski domu lidojumi. Viss pašu radīts. Latviešu valodas aģentūra var būt lepna, ka tai ir tik daudz talantīgu “aģentu”. Mēs viņus iepazīsim četros raidījumos Latvijas Radio 1 no 6. februāra,” stāsta režisors Valdis Lūriņš.

Īsi citāti no jauno autoru darbiem:

Grāmatas man palīdz saprast, ka katrs mirklis ir svarīgs ar cilvēkiem, kurus tu mīli. Cienīt un mīlēt vienam otru man māca mans grāmatplaukts.

Kristiāna Čakše, Gulbīša pamatskolas 4. klase

Mans mīļākais plaukts ir pilns ar grāmatām par zinātni, jo es vēlos kļūt par zinātnieku – astronomu. Šobrīd lasu Tima Pīka grāmatu „Pajautā astronautam”. Varbūt pēc vairākiem gadiem arī es kā Tims Pīks varēšu atbildēt uz visiem jautājumiem par kosmosu.

Roberts Rībenieks, privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97” 4. klase

Visu var atrast manā grāmatplauktā. Tur ir viss, un, protams, manas fantāzijas, ko grāmatas raisa. Lasīsim, fantazēsim, baudīsim!

Lana Novikova, Jēkabpils 3. vidusskola 1. a klase

Grāmatas mūsu mājās ir lielā cieņā, tādēļ tām iegādāts īpašs plaukts ar sešiem stāviem, un tas atrodas goda vietā.

Linda Ieviņa, Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 4. klase

Visinteresantākās grāmatas manā plauktā ir grāmatas par dārza darbiem. No mammas grāmatu plaukta uz savu esmu pārnesis visas dārzkopības grāmatas. Man mīļākā nodarbošanās ir stādīšana. Kad izaugšu liels, es būšu dārznieks. Es būšu izlasījis daudz grāmatu.

Matīss Millers, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 2. klase

Siltā rudens naktī es redzēju interesantu un dīvainu sapni. Es pārvērtos par savu grāmatplauktu.. Es biju kā liela māja, kurā bija daudz istabu. Istabās nedzīvoja lelles, bet gan grāmatas. Tur bija krāsainas, biezas un plānas grāmatas.

Adriana Morozova, Daugavpils Saskaņas pamatskolas 2.a klase

Manas grāmatas plauktā ir košas. Man patīk spilgti grāmatu vāki, daudz krāsainu zīmējumu un teksti ar lieliem burtiem. Mans grāmatplaukts čum un mudž no dažādu puišu piedzīvojumiem.

Lūkass Straupenieks, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 4. klase

Visas mājas grāmatas zināja katras stāstu, bet, tiklīdz parādījās kāda jauniņā, tā tika apspriesta vakariem ilgi, līdz beidzot tika pieņemta mājas grāmatu saimē. Kā nu ne, katra jaunā grāmata smaržoja lieliski, pēc svaigas tipogrāfijas krāsas, tā bija skaistiem, spīdīgiem vākiem.

Kādu dienu mājas grāmatu plauktā ienāca jauns ciemiņš – bibliotēkas grāmata. Ak, kas tas bija par traci!

Luīze Ikauniece, Varakļānu vidusskolas 3. klase

Mans grāmatplaukts ir gatavots no īsta ozolkoka. Tam ir vairāk nekā 300 gadu. „Tagad es kalpoju tev. Saudzē mani un vēlāk uzdāvini saviem bērniem”.

Kaspars Jurkovskis, Liepājas Centra sākumskolas 2.c klase

Man ir skaists grāmatu plaukts. Tur dzīvo dažādi iemītnieki – Sarkangalvīte, Sprīdītis, Nāriņa, Kukulītis, velns un ganuzēns, ragana un daudzas princeses.

Emīlija Pētersone, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles 1. klase

Šis plaukts mēdz izspēlēt jokus. Tas pazaudē grāmatas. Pats jocīgākais, ka grāmatu vienmēr atrodu savā gultā zem spilvena. Kāpēc gan es aizmirstu, ka tur ir jāskatās vispirms?

 Ruslans Lihamanovs, Rīgas 85. vidusskolas 3.b klase

Latviešu valodas aģentūra jau piecpadsmit gadus Eiropas Valodu dienā izsludina ikgadējo radošo darbu konkursu skolēniem. 2021. gada konkursa tēma bija “Mans grāmatplaukta stāsts”. Kopumā tika saņemti 1090 darbi – esejas, dzejoļi, domraksti un zīmējumi gan no Latvijas, gan latviešu skolām ārzemēs. Skolēnu labākie darbi tiek izdoti grāmatās. Šī ir jau piecpadsmitā grāmata skolēnu radošo darbu sērijā, un šajā grāmatā publicēti 417 skolēnu darbi.