Mīļie  vecāki un bērni!

Vai jūs ticat, ka tajā brīdī, kad divi draugi katrs savā pasaules malā lasa vienu un to pašu grāmatu, viņi var satikties?  Vai jūs ticat, ka piecgadīgs puika vienas dienas laikā var iemācīties visus alfabēta burtus? Vai ticat, ka tētis ir ar mieru neskatīties ziņas  televizorā, lai rotaļātos kopā ar savu bērnu?

Atkal pienācis brīdis, kad Latvijas Radioteātris aicina Jūs uz mūsu virtuālo skatītāju zāli, kur  Jūs varēsit būt kopā ar  piecgadīgo Klāvu, kad viņa  istabā nez no kurienes uzradīsies iepriekš neredzēta būtne Ķipars Pipars.

Radioteātrī viesojas Teātris TT ar Laura Gundara lugu „Ķipars Pipars” (Ahā! Dzirdu jūsu priecīgās gaviles!). Ar šo izrādi teātris TT ciemojies daudzās Latvijas pilsētās, bet luga, kuru dzirdēsit pa radio, būs pavisam citāda. Kā saka pats dramaturgs:

Radio viss ir pa īstam! Radio ir pavisam cita lieta! Tur taču neredz, tur tikai dzird! Un to nemaz nevar teikt – vai tas ir labāk, vai sliktāk…tas ir stipri citādāk.

Bet,  lūk, ko par šo stāstu saka viens no Laura Gundara lugas „Ķipars Pipars” varoņiem - Klāva tētis:

Šis būs stāsts par Klāvu, par ķiparu Piparu, par visādiem brīnumiem un par visu kaut ko pavisam neticamu! Šis būs visneparastākais stāsts pasaulē. Un, ja tas nebūtu pavisam īstā patiesībā noticis ar Klāvu un viņa mammu, tad es tam pats nekad mūžā nenoticētu! Bet Klāvs ir mans dēls, un tāpēc es to visu zinu!

 Klāva lomā dzirdēsit aktieri Mārtiņu Brūveri, ar ķiparu Piparu ir sadraudzējies aktieris Miķelis Žideļūns, Mammu atveido Ruta Vītiņa, Tēvu - Edgars Lipors, bet pārējās lomās - Pēteris Šogolovs.

Šī izrāde noteikti jāklausās bērniem kopā ar vecākiem vai arī vecākiem kopā ar bērniem! Un tas nekas, ja jūsu bērni jau lieli vai arī paši vairs neesat gluži bērni! Tas, ko radioviļņos uzbūris Lauris Gundars kopā ar skaņu režisoru Ungaru Savicki, ļauj atgriezties bērnībā un atcerēties sen aizmirstas izjūtas. Pirmizrāde radioteātrī notika 2008. gada 30. martā un 6., 13. un 20. aprīlī.

Laura Gundara lugu "Ķipars Pipars" klausījušies Līgatnes vidusskolas bērni un dzirdēto atainojuši savos zīmējumos.

4.daļa