Projekts Re!Starts. Luīzes Pastores sērijas "Mākslas detektīvi" lasījumi. Radio variantu veidojusi Laima Matuzāle. Režisors Juris Jonelis, skaņu režisori Ivo Tauriņš un Ģirts Bišs. Teicējs Edmunds Freibergs. Lomās: Emīls Krūmiņš, Annija Putniņa, Baiba Broka, Laila Kirmuška, Kristaps Ķeselis, Ģirts Krūmiņš, Edgars Lipors. Teicējs Edmunds Freibergs.

Vai mākslas darbi var atdzīvoties? Kā būtu, ja varētu iekāpt gleznās un piedzīvot tajās uzgleznotos stāstus? Kādus noslēpumus slēpj gleznas? Uz šiem jautājumiem atbildes meklē Luīzes Pastores detektīvstāstu sērija bērniem „Mākslas datektīvi”.

Radioteātris ierakstījis četras no piecām sērijas grāmatām.

Sērijas pirmajā grāmatā «Pazudušais pērtiķis» detektīvi dzen pēdas pērtiķītim, kas piepeši pazudis no Jaņa Rozentāla 1913. gadā tapušās gleznas «Princese ar pērtiķi».

Sērijas otrās grāmatas «Neredzamais cilvēks» piedzīvojumi sākas, kad no detektīves Pogas rokām negaidīti izbēg un pazūd viņas suns - resnais takšelis Komats. Piedzīvojumi tālāk ved otrpus savdabīgā mākslinieka Kārļa Padega zīmējumam «Zābaki un suns».

Sērijas trešā  grāmata „Svešinieka atnākšana” stāsta par mākslinieku Niklāvu Strunki. Un detektīvi Teo un Poga satiekas ar sava laika „izgudrotāju” mākslā, kā arī atklāj Pelēkā vīra noslēpumu.

Sērijas ceturtā grāmata „Maska” dod iespēju iepazīties ar Bronzas cilvēku un piedzīvot neskaitāmas performances pašā Rīgas centrā tajā laikā, kad Rīga bija pavisam citāda un tajā valdīja cita kārtība. Un galvenais - atklāt mākslinieka Miervalža Poļa personību.

Iestudējumu atbalsta: