Luīze Pastore par grāmatu „Maskačkas stāsts” saņēmusi Latvijas Literatūras gada balvu. 2016. gada 22. maijā  izskanējis pirmais grāmatas radiolasījums, un pirmais stāsts ir: "Rīga ir gatava!". 

Pavisam šajā sērijā 11 lasījumi:

1. Rīga ir gatava
2. Mimmi un Ērglis
3. Maskačkas Boss un citi suņi
4. Nelaimes putns Jēkabs Putns jeb Neputns
5. Neputns, kuram nebija laika būt nelaimīgam
6. Augstceltņu mežs – nepiederīgiem svešs
7. Operācija „Par brīvu Maskačku!”
8. Dižkuņģis Mantrausis, Spiedze un Miesassargs
9. Visas pasaules vēlēšanās un kāda īpaši aizsargājama suga
10. Rausītis
11. Putns, kuram bija laiks būt laimīgam

Kā radās grāmata par Maskačku? Sākās tas tā.

Studējot Latvijas Kultūras akadēmijā, kas atrodas Maskavas forštatē jeb tautā kareivīgi dēvētajā Maskačkā, Luīze iepazinusies ar šīs neatkarīgās republikas iemītniekiem, kuri iedvesmoja pastāstīt par visiem zināmo, taču līdz galam neiepazīto Rīgas rajonu — Maskačku.

Tas ir aizraujošu piedzīvojumu stāsts par puisēnu Jēkabu, kurš pavisam negaidīti nokļūst Rīgas noslēpumainākajā rajonā Maskačkā. Tur viņš iepazīstas ar īstu jūrnieku Ērgli, pavisam neciešamu meiteni Mimmi un sadraudzējas ar pašu Maskačkas Bosu — runājošu suni!

 „Mani iedvesmo tas, ka bērnu grāmatās viss ir iespējams. Mazs zēns var Rīgu nogremdēt pašā Daugavas dibenā, suņi runā cilvēku mēlē, un leģendārā Maskačka piepeši pārtop par drošāko republiku bērniem un klaiņojošiem suņiem. Es vēlētos, kaut literatūra liktu noticēt – arī manā dzīvē viss ir iespējams! Pa īstam!” saka autore.

Ka radiolasījumā viss notiks pa īstam, gādās Linda Rutule, Edgars Kaufelds, Intars Rešetins, Ģirts Ķesteris, Lauris Dzelzītis, Inga Misāne un Arnis Līcītis, Sāra Anitena, Krišjānis Eglīte, Dominiks Klints un režisore Irēna Cērmane.

Priecājoties par iespēju iepazīties ar visnoslēpumaināko Rīgas rajonu – Maskačku, 11 svētdienu rītos iestudējumā līdzi darbosies arī skaņu režisors Andis Ploks, mūzikas redaktors Ģirts Bišs, redaktore Dzintra Matuzāle un producente Māra Eglīte. Lasījumu atbalsta Rīgas Dome.