"Mans grāmatplaukta stāsts". Latviešu valodas aģentūras skolēnu radošo darbu konkursa labāko sacerējumu lasījumi. 2. raidījums. 5. - 9. klašu skolēnu darbu lasījumi.

Režisors Valdis Lūriņš. Komponists Valdis Zilveris. Skaņu režisors Andis Ploks. Lasa Laura Siliņa un Uldis Siliņš. Redaktore Dzintra Matuzāle. Producentes Māra Eglīte un Velga Līcīte-Meldere.

Īsi citāti no jauno autoru darbiem:

„Noķeriet mani*”, ja varat, lai varam būt laimīgi „trīs dienas un vienu dzīvi!” Lai mūsu spožās dienas aizvien apliecina – „tu neesi viens”. Un vienalga, ja „kāds no mums melo…” Tā ar mani runā mans grāmatplaukts – mans (ne)drošais patvērums un (ne)stabilais balsts laikā, kad man pašai jāatrod sava vieta pasaules (ne)kārtībā.

Arta Pinka, Bērzaunes pamatskolas 9. klase

Godīgi sakot, grāmatu plaukta man nemaz nav. Ir. Mums ir vesels grāmatu namiņš. Bērnībā tētis to uzcēla mums ar brāli kā rotaļu vietu, bet tagad tas pārvērsts par lasīšanas namiņu.

Lizete Rudzīte, Vecpiebalgas vidusskolas 7. klase

 Manā grāmatplauktā atrodas ļoti daudz lietu. Tur atrodas zīmuļi: sarkani, zaļi, brūni, asi kā eža kažociņa adatas, pelēki – vēlas rudens dienas krāsā, veļu laika krāsā, neglītā pīlēna krāsā, kas pārtapa skaistā gulbī, violeti, tumši zaļi, gaiši zaļi, krāsas no Pelnrušķītes balles, zili, gaiši zili, oranži, gaiši oranži, tumši oranži, gaiši brūni, visās Bonifācija Aleksandra dēla Pāvulāna bērnības zemes krāsās.

Maksims Fiļimonovs, Jelgavas Centra pamatskolas 7. klase

Ko vēl var no šīs pasaules prasīt, ja galaktikas guļ manā grāmatplauktā?

Dagnija Novicka, Jaunpiebalgas vidusskolas 9. klase

,,Kaķēns, kuru neviens negribēja”. Citiem šķiet, ka tā ir parasta grāmatiņa, bet man tā ir ļoti nozīmīga. Tas ir stāsts par mazu, baltu, pūkainu kaķīti, kuru neviens negrib. Jūs domājat, kāpēc neviens nevar paņemt to mazo, mīlīgo kaķēnu? Tas ir tāpat kā bāreņi bērnunamā, kurus neviens nepaņem.

Laima Zālīte, Kusas pamatskolas 6. klase

Mana grāmatplaukta pirmsākumi meklējami tālajos 20. gadsimta sākuma gados, kad mana vecvecmāmiņa dāvinātās grāmatas no vecākiem un no skolas par labām sekmēm, sāka kārtot vienuviet. Tā šī bibliotēka ar grāmatām ir ceļojusi no vienas vietas uz citu.

Vineta Arta Ķirse,  Valmieras Valsts ģimnāzijas 7.a klase

Grāmatplauktā nemājo tikai grāmatas, vieta ir arī albumiem ar atmiņām, fotoaparātiem, lai tās uzņemtu, un blociņiem, lai pierakstītu darāmos darbus vai jaunas atziņas.

Rēzija Ābeļkalne, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas 9. klase

Es, mazais, stiprais grāmatplaukts, nu jau četrpadsmit gadus dzīvoju sirsnīgā un saticīgā ģimenē. Visi mani sauc par Plauktaini. Esmu ļoti vajadzīgs, dažreiz šķiet, ka šajās mājās esmu pats svarīgākais. Zinu, ka tādu kā es ir ļoti daudz – skolās, bibliotēkās un citās mājās. Vēlos ticēt, ka arī citi grāmatplaukti ir tikpat mīlēti un pilni ar skaistām grāmatām kā es, un ka arī tiem savs, īpašais cilvēks.

Gabriels Matīss Cibuļskis, Priekules vidusskolas 8.a klase

Mans grāmatplaukts ir liels, man tas ir ļoti īpašs. Tas noglabā grāmatas un to noslēpumus, bet nevienam tos nerāda. Tas ir kā burvis, kam ir noslēpumi, bet tos nevienam neizstāsta. Tas ir kā sapņu ceļš, kas aizved uz citu pasauli.

Rebeka Rode,  Briseles II Eiropas skolas 9. klase

Vismīļākais brūnais grāmatplaukts – no manas vasaras laukos. Visas manas vasaras līdz šim nosmietas, noskrietas un nosvinētas laukos Latgalē. Pirms dažiem gadiem mamma ieminējās, ka vēlas parādīt, kā lielā saimes istaba esot izskatījusies viņas bērnībā. Mamma aicināja piesēst uz manas vecmammas austā lupatu grīdceliņa un izpētīt, kas slēpjas brūnajā grāmatplauktā. Vispirms uzzināju, ka šo skaisto mēbeli savām rokām bija darinājis manas mammas krusttēvs Bonifācijs.

Marta Luguza, Jelgavas Centra pamatskolas 5.c. klase

Latviešu valodas aģentūra jau piecpadsmit gadus Eiropas Valodu dienā izsludina ikgadējo radošo darbu konkursu skolēniem. 2021. gada konkursa tēma bija “Mans grāmatplaukta stāsts”. Kopumā tika saņemti 1090 darbi – esejas, dzejoļi, domraksti un zīmējumi gan no Latvijas, gan latviešu skolām ārzemēs. Skolēnu labākie darbi tiek izdoti grāmatās. Šī ir jau piecpadsmitā grāmata skolēnu radošo darbu sērijā, un šajā grāmatā publicēti 417 skolēnu darbi.