Luīzes Pastores grāmatas „Maskačkas stāsts” 2. lasījums.

Jēkabs nonāk Maskačkā, kurā iepazīstas ar Mimmi un savas mammas brāli Ērgli, izbijušu jūrnieku. Jēkabs atvadās no tēta. Uz visu vasaru. Rīgas centra puikam sākas citāda dzīve. Kāda tā būs?

„Mimmi stūrgalvīgi apgalvoja, ka Salavecīša nav, jo viņa nekad tādu nav redzējusi. Ērglis savukārt apgalvoja, ka viņa nu nekādi nevar zināt, ka Salavecīša nav, ja viņa nekad nav bijusi Ziemeļpolā un pati to pārbaudījusi.

Mimmi teica, ka viņa tic citām lietām, kuras pati nav pārbaudījusi, piemēram, ka zeme ir apaļa – tas vismaz esot loģiski, bet Salavecītis neesot loģisks.

Ērglis jautāja, vai, viņasprāt, viņas, Mimmi no Maskačkas, nemaz nav, ja mazs ķīnietis otrā zemeslodes pusē viņu nekad nav redzējis un par viņas dzīvi šajā zemeslodes pusē neko nezina.”

Jēkabs – Edgars Kaufelds, Mimmi – Linda Rutule, Ērglis – Ģirts Ķesteris, Tētis – Intars Rešetins. Režisore Irēna Cērmane, skaņu režisors Andis Ploks, mūzikas redaktors Ģirts Bišs, redaktore Dzintra Matuzāle, producente Māra Eglīte. Lasījumu atbalsta Rīgas Dome.