Luīzes Pastores sērijas "Mākslas detektīvi" pirmās grāmatas "Pazudušais pērtiķis" dramatizējums. Detektīvstāstu sērija bērniem „Mākslas detektīvi” Jūs aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas „otrpus gleznām”.

1. lasījums. Smalkajā gleznā, kurā pozē kāda izlutināta princese, esot bijis arī pērtiķis, kas tagad no gleznas pazudis!

Grāmatā «Pazudušais pērtiķis» detektīvi dzen pēdas pērtiķītim, kas piepeši pazudis no Jaņa Rozentāla 1913. gadā tapušās gleznas «Princese ar pērtiķi». Brīnumainā kārtā Teo un Poga nonāk otrpus gleznai, mākslas pasaulē, kur dzen pēdas pazudušajam pērtiķītim.

2. lasījums. Nokļuvuši 1913. gada sagaidīšanas ballē, detektīvi Teo un Poga ieraudzīja Princesi no gleznas…un iepazinās  ar pašu Jani Rozentālu.

Noskaidrojuši, ka gleznotājs šeit nav redzējis nevienu viešņu ar pērtiķīti un vēl joprojām neplāno gleznot pērtiķi kopā ar Princesi, bērni nolēma pērtiķi atrast un savest viņus kopā.Un abi detektīvi devās ārā sniegputenī, lai uzmeklētu pērtiķi.

3. lasījums. Detektīvi Teo un Poga  atrada pērtiķīti traktierī.

Bērni brīnījās, kas gan noticis 100 gadu laikā. Apsolījuši leijerkastniekam mobilo tālruni, kurš 1913. gadā varēja pildīt tikai kabatas luktura funkcijas, bērni pierunāja leijerkastnieku doties pie Rozentāla. Braukdami ormanī, viņi pamanīja, ka Pogas mīļais pērtiķītis ir rūdīts kabatzaglis!

4. lasījums. Nobeigums šai grāmatai.

Šajā sērijā Teo un Poga atrisina „Operācijas 4P” galveno uzdevumu: saved kopā Jani Rozentālu, Princesi un pērtiķīti. Un atkal atgriežas mūsdienās, no pagātnes paņemot līdzi arī suvenīrus.

Režisors: Tā kā šajā stāstā  notiek visbrīnumainākās lietas, visneticamākās , visneaptveramākās, visneiedomājamākās, mums jābrīdina – šis stāsts domāts visa vecuma radioklausītājiem.

 

Un, lai viss noritētu kā stāstā paredzēts, kopā ar tā varoņiem ir arī   – dramatizējuma autore Laima Matuzāle, režisors Juris Jonelis, skaņu režisors Ģirts Bišs un Edmunds Freibergs, kurš pavisam nemanāmi pieskata jaunos detektīvus viņu piedzīvojumos.

 

Pogas un Teo lomās iejutušies Annija Putniņa un Emīls Krūmiņš. Mūsdienās un pasaulē „otrpus gleznām”  lomas ierunājuši:  Baiba Broka, Laila Kirmuška, Ģirts Krūmiņš, Edgars Lipors un Kristaps Ķeselis.  Producente Māra Eglīte.

Citu "Mākslas detektīvu" grāmatu iestudējumus Radioteātrī meklē šeit:

Luīze Pastore: Mākslas detektīvi

Vairāk

Turpinājums sekos! Par to paziņosim atsevišķi. Pagaidām varam vien piedāvāt izlasīt vēstuli, kuru mums uzticēja stāsta autore Luīze Pastore.

“ČAU, TEO!

TIEKAMIES RĪT PULKSTEN TRIJOS PIE MĀKSLAS MUZEJA.

P. S. NEVIENAM NEKO NESAKI!

P. P. S. MAN NĀKAS SŪTĪT DUMJAS ZĪMĪTES, JO TEVI JAU NEVAR DABŪT ROKĀS, JO TU VISU LAIKU SLAPSTIES AR TIEM AP-TEO-RĒTAJIEM ZĒNIEM!

p. p. p. s. šo sūta Poga, ja nu tu nesaprati”

Raidījumu atbalsta: