"Vaļa balss". Laura Gundara grāmatas radiolasījuma 1. daļa.

Šis ir otrais stāsts par vectēvu Vali un viņa mazmeitu Spindzeli. Viss sākas dienā, kad Spindzele aizslēdz durvis un izmet vienīgo atslēgu pa logu – neviens vairs netiek no ģimenes dzīvokļa laukā.

Tomēr tā nav nejauka Spindzeles palaidnība – viņai ir Plāns. Spindzele vēlas, lai viņas vecāki neattiektos vieglprātīgi pret kaut ko ļoti svarīgu: pret vēlēšanām. Spindzele no Vaļa zina, cik ļoti tas attiecas uz visiem, bērnus ieskaitot.

Kad Spindzeles plāns ir jau gandrīz izdevies, notiek pavisam negaidītas nepatikšanas – tas ir ĀG, jeb Ārkārtas Gadījums. Un Spindzelei ar Vali jāatklāj abu Lielais Noslēpums.

Stāsts ir par to, ka ikviens savu balsi var kādam aizdot, un tad tā jau ir ļoti svarīga balss.

Pirmā daļa

Kādā itin parastā vakarā Spindzele paklusām izmet pa logu dzīvokļa atslēgu. Neviens vairs nevarētu tikt no piektā stāva dzīvokļa laukā, taču Spindzeles ģimene vēl to nezina. Spindzele ilgi tincina vecākus par nākamās dienas plāniem. Tā nav parasta sestdiena - no rīta būs jādodas uz vēlēšanām, ko visi piemirsuši, un tieši to Spindzele ir vēlējusies savai ģimenei atgādināt. No vēlēšanām ir atkarīga ne tikai viņu visu, bet arī pašas Spindzeles dzīvošana. To labi zina vecaistēvs Valis, kurš priecājas, ka Spindzele saprot vēl labāk par viņu. Un tad atklājas, ka dzīvokļa atslēga nekur nav atrodama.

Stāsta autors un režisors – Lauris Gundars. Lomās: Spindzele – Marija Linarte, Vectēvs Valis – Varis Brasla, Stāstniece – Anna Putniņa.

Komponists – Kārlis Auzāns, skaņu režisors – Ivo Tauriņš, redaktore – Dzintra Matuzāle, producentes Māra Eglīte un Anna Putniņa.

"Vaļa balss" ir tupinājums iestudējumam "Sveiks, Vali!".