Valdība 10. augustā lems par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Latvijas-Baltkrievijas pierobežā, kur strauji palielinājies nelikumīgo robežšķērsotāju skaits. Kā intervijā Latvijas Radio atzina Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs, deputāts Juris Rancāns no Jaunās konservatīvās partijas, ārkārtas situāciju varēja izsludināt ātrāk, taču tad to būtu grūtāk pamatot, jo iepriekš vēl bija samērā maza nelegālo migrantu plūsma.

Kā teica Rancāns, robežsardze jau vairākas nedēļas strādā pastiprinātā režīmā un tai šķitis, ka tiks galā ar migrantu plūsmu, kas līdz šim bija no Minskas Viļņas virzienā, kur tuvāks un ērtāks maršruts. Tagad lietuvieši plūsmu apturējuši un migranti meklē citu ceļu, tostarp uz Latviju. Rancāns uzskata, ka nelegālo migrantu virzīšana uz Latviju ir Baltkrievijas rīkots hibrīdkarš, un Latvija nedrīkst pieļaut šādas uzvaras hibrīdkarā. Rancāns uzskata, ka nav jākoncentrējas uz migrantu izmitināšanas vietu celtniecību un paplašināšanu, bet gan nedrīkst pieļaut viņu iekļūšanu valstī. Tādēļ triecientempā jāuzceļ žogs, bet līdz tam nepieciešama daudz lielāka armijas un zemessardzes iesaiste, lai blīvāk veidotu patruļas, kas atturētu migrantus no iekļūšanas Latvijā.

Rancāns arī pauda, ka situācija uz Latvijas-Krievijas robežas ir daudz labāka, tur lielākajā daļā robežas jau ir uzbūvēts žogs.