Viņiem ir liela atbildība, lai viss notiktu laikā un dziedātāji un dejotāji ierastos laikus kā uz koncertiem, tā mēģinājumiem. Viņi ir šoferi, kas vadā svētku dalībniekus. Autovadītājas Zandas Magones stāsts, kā kļuvusi par dziesmu un deju svētku dalībnieci un dejotāja Ivara Balgalvja stāsts, kāpēc šajos svētkos viņš sēž pie auto stūres, nevis redzams dejotāju pulkā, raidījumā "Sanākam, sadziedam, sadancojam".

Autovadītāja Zanda Magone ir atvedusi dziedātājus no Saulkrastiem uz Rīgu, uz gājienu, bet pārējās dienas pati piedalīsies svētkos kā dejotāja. Pie stūres savu pasažieru, kora “Baangotne” dziedātāju mudināta, viņa sēdusies tautastērpā. Arī iepriekšējos gadus viņa ir bijusi autobusa vadītāja dziesmu un deju svētkos.

“Iepriekšējos svētkos ar tādu pašu busiņu vizināju kolektīvu, svētku beigās meitenes teica, vai pati negribi nākt dejot. Biju izbrīnīta, jo neticēju, ka no malas cilvēks var tā nākt un dejot. Ja uzaicināja, labprāt piekritu,” atklāj Zanda Magone.

Arī Ivars Balgalvis, kurš šajos svētkos ir gan šoferis, gan darbojas arī kā Brocēnu novads koordinators, atzīst, kā šoferi taču var iet skatīties mēģinājumus, no arī šoferiem ir dalībnieku aproces. Protams, ir tādi, kas pukojas, ka atvesti uz svētkiem un visu laiku noguļ.

Balgalvis savulaik ir bijis aktīvs dejotājs, bet tagad saka, ka izbauda autovadītāja godu un neērtības. Kā dalībnieks viņš bijis svētkos 1998. un 2001. gadā, tad nācies dejošanu nolikt malā.

“2013. gadā biju kā šoferis, novadā teica – tev jābrauc. Uzrunāja, ka tikšu nevis kā dalībnieks, bet no organizatoriskās puses,” atklāj Balgalvis.