Dziesmu svētku fotogrāfi. Par viņu profesionalitāti liecina ne tikai fotogrāfijas, bet arī spēja būt visur klāt un fotografēšanas brīdī būt nemanāmiem. Tajā pašā laikā viss, ko par dziesmu svētkiem zinām mēs, šo svētku liecinieki, ko uzzina pasaulē un kas raksta Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi, vismaz pēdējo simts gadu laikaposmā, tās vispirmām kārtām ir šo neredzamo cilvēku veikums – fotogrāfijas.

Par fotogrāfa darbu dziesmu un deju svētkos stāsta XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI Deju svētku oficiālie fotogrāfi – Ilmārs Znotiņš un Aivars Liepiņš.

Dziesmu un deju svētki, tas ir stāsts par komandu, tā ir viena liela talka. Dziesmu svētku laikā viens nav dziedātājs, uz deju laukuma tavam solim jābūt rakstā. Fotogrāfiju atlase, likšana internetā ir komandas darbs. Un arī fotogrāfi, šādā reizē nav solisti, bet daļa no kāda lielāka darba. Kamēr vieni dzied un spēlē, citi viņus atbalsta, fotogrāfi raksta vēsturi, gādā, lai dalībniekiem būtu iespēja sevi ieraudzīt ik dienas papildinātajā flikr.com vietnē, par brīvu lejupielādēt šos mazos suvenīrus, kopā būšanas mirkļus. Fotogrāfu darbs mums ļauj arī ielūkoties tajos Dziesmu un deju svētku pasākumos, uz kuriem neesam aicināti, nevaram būt klāt.