Kā iepazinušies un izveidojuši ģimenes un dejo kopā jau vairākās paaudzēs, stāsta Grobiņas novada vidējās paaudzes deju kolektīva "Sudmaliņas" dejotāji un TDA „Zīle” dalībnieki.

Grobiņas novada Robežnieku kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvs „Sudmaliņas”, kurš Rīgā apmeties kādā Čiekurkalna skolā aktīvi mēģina. Šķiet, kolektīva vadītāja Valda Grīnfelde varētu vēl un vēl likt atkārtot deju soļus saviem dejotajiem. Vēlāk viņa saka, ka vadītājam ir jābūt gan bargam, gan mīļam un tikai tad var panākt rezultātu, bet viegli tas nav.

Valda šo kolektīvu vada jau ilgus gadus, pirms tam viņa, tā teikt, diriģēja Liepājas tautas deju ansambli „Vaduguns”, no kurienes tad arī ir nācis šis stāsts – par to kā te sadejojusies un sapazinušies vairāki Valdas ģimenes locekļi. “Sudmaliņās” dejo viņas meita Liene, māsas meitas Inga un Aiga, arī Ingas vīrs Ģirts. Bet dejotāju dzimtas stāsts sākās ar Valdas un viņas vīra Māra satikšanos pirms vairāk nekā 40 gadiem.

Arī tautas deju ansamblis „Zīle” no Ķekavas var lepoties ar vairākiem pāriem savā kolektīvā.

“Saderinājušies, satikušies “Zīlē”, dejojot kopā pirms trim gadiem. Es biju atnākusi tikko uz “Zīli” dejot, Guntis bija paņēmis pauzi, bet uz kādu ballīti arī Guntis ieradās un mēs, jaunās meitenes, čalojām. Repertitore Līga teica: Gunti, izdancini jaunās meitenes,” stāsta Aiva Veršiņina.

“Izdancināju meitenes un paliku pie vienas meitenes. Tas bija papildus stimuls, lai atgrieztos,” piebilst Guntis Vancāns.

„Zīlē” dejo arī Zane Peneze, zināma kā agrākā radio un televīzijas žurnāliste, kas savulaik veidojusi reportāžas no “karstajiem punktiem” Krievijā, Čečenijā, Ukrainā un Afganistānā. Bet tagad darbojas dokumentālo filmu laukā. Paralēli darbam, Zane dejo tautas dejas tajās arī atradusi savu dzīves partneri Haraldu Ozoliņu.

Sarunai pievienojas arī viņu kolēģi no Ainārs un Inese Grīnvaldi, kuri satikās jau pirms divdesmit gadiem un tagad dejo „Zīles” veterānu rindā.