Baltkrievu māksliniece Olga Jakubovska nu jau vairāk nekā gadu dzīvo Rīgā. Pēc tam, kad 2020. gadā pašpasludinātā prezidenta Lukašenko režīms apspieda baltkrievu protesta kustību, Olgai nācās pamest Baltkrieviju, jo viņas vīrs, līdz tam lielas rūpnīcas inženieru biroja vadītājs, bija iestājies neatkarīgā arodbiedrība un par to tika atlaists. Vispirms viņam izdevās atrast darbu kādā Krievijas provinces rūpnīcā, taču, kad pagājušā gada februārī Krievija uzsāka plaša mēroga iebrukumu Ukrainā, laulātie draugi devās uz Latviju, kur dzīvo Olgas vīra radinieki, un lūdza politisko patvērumu mūsu valstī.

Šopavasar Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālo kultūras biedrību asociācijas namā Pārdaugavā bija apskatāma Olgas Jakubovskas personālizstāde "Brīvības kaķēņi". Tāpat Olgas darbi šobrīd apskatāmi mākslas stacijas Dubulti izstādē "Kreatīvā revolūcija Baltkrievija 2020". 

Baltkrievijā Olga cita starpā darbojusies kā bērnu grāmatu ilustratore, un viņas darbi arī ir kā attēli no bērnu grāmatām, taču darbu saturs ir dramatisks. Tie vēsta par baltkrievu nācijas izmisīgo cīņu pret valstī valdošo diktatūru Kremļa režīma sabiedroto agresijā pret Ukrainu. Darbu centrālais tēls ir kaķītis, mazs, bet drošs cīnītājus par neatkarību; diktatūras spēkus savukārt personificē vilki. Apmēram pirms mēneša tikos ar Olgu viņas personālizstādē Kultūras biedrību asociācijas telpās. 

Vispirms lūdzu mākslinieci pastāstīt par to, kā radās viņas kaķīša tēls un kāpēc savu pašreizējo norišu redzējumu viņa izvēlējusies paust šādā ārēji bērnišķīgā formā.