Atzīmējot 30. gadskārtu kopš 1991. gada janvāra barikāžu dienām, šomēnes vairākos raidījumos atgādinām par tālaika notikumiem. 1991. gada 20. janvāra vakarā Rīgas Speciālo uzdevumu milicijas vienība, plašāk pazīstama ar savu krievisko abreviatūru OMON, uzbruka toreizējai Iekšlietu ministrijas ēkai Raiņa bulvārī.

Uzbrukums bija pamatīgi sagatavots, ēkas aizstāvjiem pilnīgi negaidīts, uzbrucējiem bija vairākkārtīgs pārsvars. Tomēr aizstāvji, Bauskas rajona milicijas un ministrijas apsardzes dienesta darbinieki, apmēram stundu pretojās. Galu galā uzbrucēji iekļuva ministrija augšstāvā, kuru apsargāja tikai trīs cilvēki, un to ieņēma. Šajā brīdī nācās izšķirties, vai sūtīt uz ministriju papildspēkus. Iespējams, tas arī bija uzbrucēju mērķis - izraisīt plašākas bruņotas sadursmes, lai tad iesaistītu padomju armiju un ievestu Latvijā karastāvokli. Izšķiršanās bija toreizēja Latvijas Republikas Ministru kabineta priekšsēdētāja Ivara Godmaņa ziņā. 

Starp Iekšlietu ministrijas aizstāvjiem tovakar bija arī milicijas darbinieks Renārs Zaļais, kurš apšaudē ar omoniešiem tika smagi ievainots. Vēlāk viņš kļuva par 1991. gada barikāžu muzeja direktoru.

Omoniešu, nomākuši ministrijas aizstāvju pretošanos, pavadīja ieņemtajā ēkā vien dažas stundas. Tā vakara asiņainā bilance: nāvējoši ievainots ministrijas apsardzes vada komandieris Vladimirs Gomanovičs, ministrijas tuvumā dzīvību zaudējuši milicis Sergejs Konoņenko, skolnieks Edijs Riekstiņš un kinorežisors Andris Slapiņš, savukārt viņa kolēģis operators Gvido Zvaigzne tika nāvīgi sašauts un mira slimnīcā. Tiek minēts, ka ievainotie un kritušie bijuši pretējā pusē.

Tomēr savu mērķi provokācija 20. janvārī nesasniedza, jau nākamajā dienās Augstākās padomes priekšsēdētājam Anatolijam Gorbunovam, Maskavā tiekoties ar Mihailu Gorbačovu, padomju līderis izteica solījumu pārtraukt bruņotas akcijas Latvijas. Visumā šis solījums arī tika turēts līdz pat apvērsuma mēģinājumam Padomju Savienībā tā paša gada augustā. Tātad janvāra barikādes savu mērķi bija sasniegušas. 

Turpinājumā fragmenti no 2016. gadā barikāžu atceres 25. gadadienai veltītās konferences paneļdiskusijas.