Šis ir citāds raidījums. Tas arī skan neierastā laikā un arī tā tēma nebūs saistīta ar kāda vēsturiska notikuma atceri, bet ar dažām personībām, kuru veikums mums varētu būt sevišķi tuvs vasaras saulgriežu laikā.

Jāņi - tā ir līgošana. Raidījumā iekļautā tautasdziesmas apdare ir viena no vecākajām latviešu koru repertuārā, tapusi pirms apmēram 150 gadiem, kad iznāca pedagoga un latviešu kormūzikas pamatlicēja Jāņa Cimzes sastādītais krājums "Dziesmu rota". Kopš Jāņa Cimzes dzimšanas 3.jūlijā varēs atzīmēt 207.gadskārtu. Par viņu veikumu stāsta muzikoloģe Ilma Grauzdiņa. 

Jāni vairs nav iedomājami bez Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienu Silmačos" gadskārtējām izrādēm Latvijas Nacionālā teātra izpildījumā. Saulgriežu laika noskaņa caurstrāvo šo Blaumaņa daļu un ienes tajā nozīmīgu pasaules izjūtas dimensiju. Par Skroderdienām stāsta literatūrzinātnieces Ieva Kalņina un Līvija Volkova.

Par saviem iespaidiem, skatoties "Skroderdienas Silmačos" stāsta Grigoris Salnītis, Maskavā dzimis mūzikas pedagogs un vēsturnieks, kurš pateicoties savām latviskajām saknēm, pārcēlās uz dzīvi Latvijā.

Arī bez alus kausa grūti iedomāties Jāņus un līgošanu. To vienmēr uzsvēris Kārlis Zālītis, kuru var dēvēt par Latvijas alus patriarhu. Viņš savulaik radījis vairākas alus šķirnes.