Raidījumā svinēsim Aspazijas un Raiņa jubilejas gadu. Stāsts par abiem veltītās izstādes «Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists» atklāšanu UNESCO mītnē Parīzē, kā arī projektu „Domasspēks”, kas ar dzejnieku vārsmu popularizēšanu nodabojas visās ES valstīs.

Izstāde «Aspazija/Rainis: dumpiniece/humānists» parāda, ka Raiņa ideju drāmas un filozofiskā dzeja un Aspazijas dumpinieciski temperamentīgās, bieži vien feminisma ideju cauraustās lugas nav zaudējušas aktualitāti arī 21.gadsimtā. Izstāde ir Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmas notikums. Pasākumu izlase veidota, lai starptautisko auditoriju iepazīstinātu ar Latvijas mūzikas un mākslas vērtībām, un pasākumi Francijā ir tikai neliela daļa no programmas, ko Latvija kā ES Padomē prezidējošā valsts īsteno dažādās pasaules valstīs 2015.gada pirmajā pusē.

Projektā "Domasspēks" 29 īsfilmās sabiedrībā pazīstami cilvēki no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm savā dzimtajā valodā lasa un savas kultūras tēlos ietērpj citātus no Raiņa un Aspazijas daiļrades.