Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


13.maijā Latvijā norisināsies Muzeju nakts. Šogad Muzeju naktij dota tēma "radīšana," ietverot gan jaunradi, atjaunotni un atjaunošanu - dzīves uzlabošanu un dažādu lietu atjautīgu pārveidošanu, gan prasmju iepazīšanu un apgūšanu. Tēma sasaucas kā ar Starptautiskās Muzeju dienas tematiku "Muzeji, ilgtspēja un labbūtība".

Starpbrīdis kopā ar Dobeles novada Kultūras pārvaldes vadītāju Nadeždu Čerpaku aicina to izbaudīt Dobelē.

Dobeles novada muzejā šī nakts iesāksies ar muzeja krājuma izstādes “PārEjas” atklāšanu. Izstāde veltīta 20. gs. 20. un 30. gadu Dobeles un apkārtnes cilvēku lielajiem dzīves pieturpunktiem – kristībām, iesvētībām, kāzām un bērēm. Kā pirms simts gadiem noritēja šie katra cilvēka dzīvē tik svarīgie iniciācijas procesi, kādas bija paražas, ko ģērba, ko dāvināja, kā ielūdza, informēja un apsveica. Tajā ļaus ieskatīties muzeja krājuma priekšmeti – fotogrāfijas, dokumenti, ielūgumi un programmas.

Tāpat Dobeles novada muzeja telpās būs apskatāmas Laines Kainaizes gleznas izstādē “Zemes pievilkšanas spēks” un pastāvīgā ekspozīcija “Reiz Dobelē..”

No pulksten 20.00 līdz 22.00 Dobeles novada muzejā būs sastopams pils arheologs Andris Tomašūns, kurš pastāstīs un iepazīstinās ar vēl neredzētiem priekšmetiem no arheoloģiskajiem izrakumiem Dobeles pilī. Ikvienam interesentam būs iespēja uzdot sevis interesējošos jautājumus, kā arī tuvāk iepazīties ar arheologa profesiju realitātē.

Muzeja radošajā telpā kopā ar varkali Juri Kambaru vakara gaitā varēs izveidot savu unikālo rotu darbnīcā “Zemgaļu rotu darināšana”, kā arī notiks vēl citas interesantas aktivitātes. 

Pasākuma laikā tiks demonstrēta Dobeles novada muzeja veidotā filma “Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa stāsts”.

Savukārt Dobeles Pils Muzeju naktī sagaidīs savus apmeklētājus Pils pagalmā un lielajā zālē.