XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku veiksmīgas norises nodrošināšanai Latvijas Nacionālais kultūras centrs līdz 2023. gada 17. februārim aicina pieteikties brīvprātīgos.

Svētku laikā plānots nodarbināt apmēram tūkstoti brīvprātīgo. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskajos procesos svētku laikā – no 30. jūnija līdz 9. jūlijam, informēja Nacionālā kultūras centra pārstāvji.

Ko darīs brīvprātīgie svētku laikā un kā var pietiekties, stāsta Monta Tīģere, Dziesmu un deju svētku brīvprātīgo koordinatore.

Pieteikties Svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu svētku mājaslapā. Pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem (personām no 16 līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja), ar labām latviešu valodas zināšanām (atsevišķiem papildu  darbiem – arī ar angļu un citu svešvalodu zināšanām). Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt 20 līdz 40 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas svētku rīkotāju sastādītajam grafikam.