Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Parlaments aicina jauniešus piedalīties projektā "Jauniešu Saeima", kas norisināsies jau desmito reizi. Šogad projekta vadmotīvs ir "Latvija izvēlas demokrātiju" un jaunieši rosināti iesniegt savas idejas par kādu no četrām tēmām – demokrātiju, brīvību, neatkarību vai izglītību.

Lai kļūtu par projekta dalībnieku, jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem aicināti līdz 31. martam pieteikt savu ideju virtuālajās vēlēšanās interneta vietnē – vēlēšanu platformā – "www.jauniesusaeima.lv". Piedaloties vēlēšanās, katram jaunietim jākandidē atsevišķi un kā sava vēlēšanu programma jāpiedāvā kāda sev svarīga ideja.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās, arī Jauniešu Saeimas vēlēšanu laikā kandidāti sacenšas par vēlētāju atbalstu. Balsošana par idejām ilgs līdz 31. martam.

10. Jauniešu Saeimā ievēlētie 100 jaunieši, par kuru idejām būs saņemts lielākais balsu skaits, 21. aprīlī pulcēsies Saeimas namā, lai klātienē iepazītu likumdevēja darba specifiku un no parlamenta tribīnes uzrunātu vienaudžus par jauniešu līdzdalību.

Plašāk stāsta "Jauniešu Saeimas" vēstnesis, LTV Ziņu dienesta sociālo mediju redaktors Kārlis Miksons. Viņš ir bijis 1., 2., 3. un 4. Jauniešu Saeimas deputāts, vairākās Jauniešu Saeimās bija brīvprātīgais, patlaban LTV Ziņu dienesta sociālo mediju redaktors.