Raidījuma skanēšanas laikā aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Nesen noslēdzies Patentu valdes organizētais konkurss skolēniem "Radošais intelektuālis". Šogad konkursam bija iesniegts rekordliels pieteikumu skaits - 52 komandas, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot 150. Starpbrīdī tiekamies ar konkursa uzvarētājām Selīnu Martu Sarkisjani un Lauru Patrīciju Antāni no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 11. klases.

Patentu valdes organizētajā konkursā “Radošais intelektuālis” 5. – 8. klašu grupā uzvarējusi komanda “Mans intelekts ir mans īpašums” no Siguldas 1. pamatskolas, savukārt 9. – 12. klašu grupā komanda “Sargā sevi, palīdzi to darīt citiem!” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, vienlaikus iegūstot arī Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu apbalvojumu.

Konkursa mērķis ir attīstīt radošumu un sekmēt skolēnu izpratni par intelektuālā īpašuma, jo īpaši rūpnieciskā īpašuma nozīmi un tā pielietojumu uzņēmējdarbībā, kā arī rosināt skolēnu zinātkāri un interesi par pētniecību, radošumu, uzņēmējdarbību un inovāciju. Lai piedalītos konkursā, skolēniem bija jāizveido divi radoši uzdevumi par intelektuālā īpašuma tematiku.