Jau piecpadsmito gadu Lielajā Piektdienā par tradīciju ir kļuvis Ekumeniskais Krusta ceļš, kas parasti notiek Vecrīgā, ik gadu pulcinot ap divi tūkstoši dažādu konfesiju un reliģisko pārliecību, atšķirīgu sociālo pieredžu un tautību cilvēkus. Tas tiek organizēts arī citās Latvijas pilsētās un daudzās citas pasaules valstīs. Diemžēl nu jau otro gadu īpašu apstākļu dēļ nav iespējams īstenot publisku gājienu, un tomēr varam būt kopā šajā Lielās Piektdienas pieredzē, piedzīvojot to ar Latvijas Radio starpniecību.

Apcere par Jēzus ceļu caur krustu uz augšāmcelšanos šogad veltīta attiecībām ar tēvu, gan to, kurš šeit virs zemes dots, gan Tēvu, kas debesīs.

Krusta ceļā piedalās arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs, arhibīskaps Jānis Vanags, mācītāji Krists Kalniņš, Ivars Jēkabsons, Edgars Mažis, Jānis Meļņikovs, Edgars Godiņš un Krišs Pozemovskis, kā arī Āgenskalna baptistu draudzes locekle Daila Romāne. Savas dzīves liecības mums izticējuši Andis, Diāna, Anda un Pēteris, bet Svēto Rakstu fragmentus un ievada tekstus lasa aktrises Rēzija Kalniņa un Dita Lūriņa, kā arī mācītājs Krišs Pozemovskis.

Galerijā attēli no pagājušā gada Ekumēniskā Krusta ceļa Vecrīgā.