Pasaules diktāts latviešu valodā. Dzejnieka, publicista un tulkotāja Ilmāra Šlāpina sagatavoto tekstu "Pasaka par vārdu tapšanu” lasa aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa.

Atzīmes netiks liktas, diktātu varēs rakstīt gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Interesenti, kuri diktātu būs rakstījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt savā e-pastā aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises. Diktāta atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīja un apstiprināja Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača.

Visi interesenti šogad diktātu var rakstīt tiešsaistē.

Sesto pasaules diktātu latviešu valodā rakstīja 2675 interesenti no 34 valstīm, kas ir par 31% vairāk nekā pērn.

Dalībnieku vairākums bija no Latvijas (2481), pārējie bija no Vācijas (37), Lielbritānijas (32), Beļģijas (15), Nīderlandes (14), Luksemburgas un Norvēģijas (katrā pa 10), Īrijas (8), Polijas un Francijas (katrā pa 7), Spānijas un Zviedrijas (katrā pa 6), Grieķijas, Lietuvas un Moldovas (katrā pa 4), Somijas, Dānijas un Čehijas (katrā pa 3), Šveices, Itālijas, Igaunijas, Baltkrievijas un ASV (katrā pa 2), Austrijas, Austrālijas, AAE, Horvātijas, Izraēlas, Kanādas, Kipras, Krievijas, Laosas, Perū un Taivānas (katrā pa 1).