Pašvaldību vēlēšanu dienā sazināmies ar kolēģiem, kuri devušies pa visu Latviju, lai saprastu, kāds noskaņojums valda, kas kurā pusē ir svarīgākais, ko iedzīvotāji vispār gaida no šīm vēlēšanām. Sekojam arī jaunākajai informācijai no Centrālās vēlēšanu komisijas.

Vēlēšanas šoreiz notiek 40 pašvaldībās. Pēc novadu reformas pašvaldību gan ir vairāk, bet Rīga pie savas domes tika jau 2020. gada rudenī ārkārtas vēlēšanās, savukārt Rēzeknes novadam un Varakļāniem būs jāpagaida līdz nākamajam rudenim, jo tikai pirms nedēļas Satversmes tiesa paziņoja, ja Varakļānu iekļaušanu Rēzeknes novadam neatbilst Satversmei, tā kā te vēlēšanu drudzis šodien iet secen.

Studijā arī Ziņu dienesta korespondents Jānis Kincis, kurš visu šo nedēļu un arī iepriekš ir cītīgi sekojis, kā norit gatavošanās vēlēšanām un kāda ir vēlēšanu norise. Jānis no rīta bij arī Carnikavā, kas apvienots ar Ādažiem, lai interesētos, kā tur notika balsošana un ko cilvēki domā.

Savukārt Sintija Ambote atrodas Skultē. Arī šīs vietas stāsts saistībā ir teritoriālo reformu un tās apstrīdēšanu Satversmes tiesā nebija vienkāršs.

Uz Zemgales vēlēšanu apgabalu ir devusies mūsu Latgales studijas žurnāliste Iveta Čigāne. Viņa atrodas līdzšinējā Salas novadā, kas tagad atradīsies Jēkabpils novadā. Arī tur bija lielas kaislības līdz pat Satversmes tiesai laikā, kad Saeima lēma par novadu reformu.

Sazināmies arī ar Guntu Matisoni, kura pabija Rūjienā, Mazsalacā un Ipiķos, vietās, kas tagad būs Valmieras novadā.

Uzklausām, ko par pašvaldību vēlēšanām saka jūrmalnieki.

Uzklausām žurnālisti Lindu Kilēvicu no laikraksta “Kurzemes Vārds”. Viņa informē pat vēlēšanu gaitu jaunajā Dienvidkurzemes novadā.

Uz Jelgavas novadu, konkrēti Eleju, ir devies mūsu korespondents Kristaps Feldmanis.

Raidījuma izskaņā studijā pievienojas un vēlēšanu gaitu komentē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.