Bauskas centrā iepretim vecajam Tirgus laukumam, tagadējam Rātslaukumam, senā trīsstāvu namā izbijušā viesnīcā jau vairākus gadu desmitus darbojas Bauskas muzejs. Šeit klausāmies stāstus par Iecavas fotogrāfa Teodora Bidega uzņemtajiem latviešu leģionāru portretiem, uzzinām, cik maksāja alus Lodinga alus darītavā, kur dzēriena dzesēšanai izmantoja Mēmeles ledu, un iepazīstam vienu no pirmajiem televizoriem, kas Bauskā nonāca 1955. gadā.

Bauskas muzeja vēstures nodaļas vecākais speciālists Raitis Ābelnieks uz galda kārto kaudzi ar melnbaltām fotogrāfijām, kurās redzami kareivji, kas  1943. un 1944. gadā tika iesaukti Trešā reiha bruņoto struktūru sastāvā, latviešu leģionāri, kas Otrā pasaules karā cīnījās par brīvu Latviju. Raugos uz jauniem vīriešiem, daži pozē kopā ar sievām un bērniem, citi ar līgavām. Vairākos simtos fotogrāfiju var izsekot līdz leģionāru formas tērpiem, militārajām zīmotnēm, ieročiem – šīs fotogrāfijas savulaik savā fotosalonā Iecavā uzņēma fotogrāfs Teodors Bidegs.

Turpat Raita Ābelnieka darbistabā lūkojam citas fotogrāfijas, daudz senākas par leģionāru portretiem un ciešā saistībā ar Bausku un muzeja namu, jo kā jau  iepriekš minēju, tas ir ierīkots ēkā, kur savulaik bijusi viesnīca, kas reiz piederējusi vietējās alus darītavas īpašniekam Johanam Teodoram Lodingam.

No Lodinga alus darītavas ir saglabājušās arī dzēriena pudeles, kuras var  aplūkot Bauskas muzeja ekspozīcijā. Dodamies turp kopā ar vēsturnieku Raiti Ābelnieku un ieejam 20. gs sākuma stilā iekārtotā veikaliņā.

Pastāvīgajā ekspozīcijā ir laiks arī nākamajam stāstam par televīzijas ienākšanu Bauskā.