"…Smagais motocikls „Ural" - tāds maksāja 1800 rubļus, 1970. gadā parādījās „Dņepra”, tas jau bija ātrgaitas motocikls…" Atašienes pagasta „Skujiņu" saimnieks Jānis Zalāns rāda savu spēkratu kolekciju un stāsta par pagājušā gadsimta motocikliem un to braucējiem.

Jānis Zalāns labprāt arī pavizinātu ar savu motociklu, bet ieraksta dienā temperatūra visai zema, vējš un vietumis lietus, tāpēc izbraucienu, ko laipnais namatēvs, starp citu, piedāvā arī citiem viņa kolekcijas viesiem, atliekam uz siltāku sezonu un ķeramies klāt stāstiem par to, kas redzams Jāņa Zalāna spēkratu angārā, pie kura nostādīts motocikls, kam uz riepas gozējas uzraksts „Visu zemju motociklisti - savienojieties!”

Krustpils novada Atašienes pagasta „Skujiņu” saimnieks Jānis Zalāns pirms aptuveni 30 gadiem uzsāka motociklu kolekcionēšanu, jo tad laiki mainījās un padomju gados ražoto spēkratu vietā sāka ienākt ārzemju modeļi. Tāpēc Jānis Zalāns sāka vākt vienkopus bez saimnieka palikušos motociklus, mopēdus un motorollerus, nu viņa kolekcijā to skaits ir 680. Vecākais motocikls no 1936. gada, jaunākais – 1991. gada ražojums. Līdzās motocikliem kolekcijā skatāmi arī pagājušā gadsimta sadzīves un darba priekšmeti, vējlukturi, tālruņa aparāti, ieroči, uniformas, plakāti, radioaparāti, vinila plates – vesels gadsimts vienā angārā.