Ķekavas novadpētniecības muzeja krātuvē uzzinām, par kādiem nopelniem diplomāts Pēteris Sēja saņēma Brīvības pieminekļa statujas portretu, lapojam albumu, kas vēsta par putnu fabrikas "Ķekava" darbu pagājušā gadsimta 70.- 80. gados un ieklausāmies ķekavnieka, 2021. gada vasaras olimpisko spēļu čempiona, basketbolista Agņa Čavara stāstījumā.

Ar muzeja dārgumiem iepazīstina Ķekavas novadpētniecības muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Grīnvalde.

Pagājušā gadsimta 60. gadu vidū kolhozā „Ķekava” sāk būvēt vistu fabrikas ēkas, un 1965. gadā šis vistu gaļas un olu ražotājuzņēmums sāk savu darbību un turpina strādāt vēl šodien. Muzejā mēs ielūkojamies fabrikas vēsturē. Muzejam glabāšanā nodots „Putnu fabrikas „Ķekava”” darbinieku  atmiņu krājums.

Krājuma glabātāja ver vaļā lielus fotoalbumus, kuru vāki ir rotāti ar reljefām   gaiļu figūrām, kas ir minētās fabrikas simbols. Mēs sākam lapot albumus ar mirkļiem, ko fotokamera iemūžinājusi pagājušā gadsimta 70. – 80. gados.

Turpinājumā neliels ekskurss vēl jaunākos laikos muzeja krātuvē. Par to liecina „zelta” vērta bumba. Runa ir par basketbolistiem – Edgaru Krūmiņu, Kārli Lasmani, Nauri Miezi un Agni Čavaru kuri 2021. gadā vasaras Olimpiskajās spēlēs Tokijā, disciplīnā, kas pirmo reizi tika pārstāvēta šajās pasaulē lielākajās sporta spēlēs, proti, 3x3  basketbolā izcīnīja zelta medaļu.

Vērtība ir arī ierakstīta saruna ar vienu no 3x3 basketbolisti Agni Čavaru, kurš ir dzimis un audzis Ķekavā.

Bet tagad kāpjamies atpakaļ uz 20. gadsimta 30. gadiem, par ko Ķekavas novadpētniecības muzejā liecinaļoti īpašs priekšmets - no vara izlieta kā maska, kā  cilnis. Tas ir portrets ar Brīvības pieminekļa statujas, tā sauktās, Mildas tēlu, kas davināts Pēterim Sējam.