Viesojamies Kuldīgā, kur muzeja krātuvē iepazīstam bronzas laikmeta aproces, uzzinām, kā skan rata lira un kur pilsētā muižnieku zārks tika izmantots reklāmai. Visas šīs lietas atrodas namā, kur reiz skaitīja, aizdeva un noguldīja naudu – bijušajā Kuldīgas bankas ēkā.

Vēsturiskās bankas ēkas otrajā  stāvā, kur agrāk atradās klientu apkalpošanas zāle, ir senais interjers, kāds tie bija namu uzceļot pagājušā gadsimta 30. gados. Atverot senos kases lodziņus, var iepazīt bankas un naudas vēsturi, gan pasaules kontekstā, gan uzzināt par minēto namu Kuldīgā. Aplūkot vēsturiskās fotogrāfijas, kad pilsētā, Dzirnavu ielā 5, bankas ēka vēl nav uzcelta un te aiz žoga slejas  ceriņu krūmi, palasīt dokumentus par to, ka jaunuzceltajā namā 1931. gadā nedarbojas ventilācija, plaisā griesti, atejā ir neciešama smaka, durvīm trūkst roktura utml…

Kā saka Kuldīgas novada muzeja Krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle, tad šo ir vērtīgi palasīt tiem cilvēkiem, kuriem šķiet, ka agrāk debesis bija zilākas un zāle zaļāka, lai saprastu, ka visos laikos ļaudis ir satraukušas saimnieciskas nebūšanas.

Bet tā kā daļa krājuma atklātās ekspozīcijas vēl ir tapšanas stadijā un gaida drīzu atvēršanu apmeklētājiem, tad kopā ar Innu Rozentāli iepazīstam krājuma priekšmetus, kas stāsta par Kuldīgas senvēsturi, par muzicēšanu agrākos laikos un par zudušu muižas ēku, no kuras saglabājies tik grezns zārks.