Šobrīd Limbažu muzeja krājumā ir aptuveni 56 tūkstoši vienību. Krājuma galvenā glabātāja Diāna Nipāne teic, ka muzejs ir mazs, bet dārgumi te ir vairāki. Sudraba miršu pušķi, apbalvojums žēlsirdīgai māsai par nopelniem Pirmā pasaules karā, adītas smalkas zeķes un iedzīvotāju reģistra kartītes - ar šiem priekšmetiem iepazīstina Diāna Nipāne.

Šobrīd Limbažu muzeja krājumā ir aptuveni 56 tūkstoši vienību. Krājuma galvenā glabātāja Diāna Nipāne teic, ka muzejs ir mazs, bet dārgumi te ir vairāki: sudraba miršu pušķi, apbalvojums žēlsirdīgai māsai par nopelniem I Pasaules karā, adītas smalkas zeķes un iedzīvotāju reģistra  kartītes- ar šiem un vēl citiem krājuma priekšmetiem iepazīsimies šajā raidījumā

Diāna Nipāne rāda fotogrāfiju, kas uzņemta pagājušā gadsimta sākumā. Limbažu veikalnieks Pēteris Cībers, apaļīgs kungs kuplām ūsām sēd vidū, viņam līdzās sieva, jau sirmiem matiem un apkārt septiņi bērni, kur vecākais redzams ar ģimnāzista cepuri klēpī, bet jaunākais dēls aptuveni divi gadi vecs atbilstoši tālaika modei ģērbts kleitiņā. Turīga ģimene, kura tolaik ap 1908. gadu aizbraukusi uz Rīgu, kur fotosalonā tapis šis ģimenes portrets.

Cīberu dzimtas sudrablietu stāsts aizved uz Vāciju, kur bēgļu gaitās devās Pētera Cībera meita Ģertrūde. Ģertrūdes vīru Rihardu Grīnbergu, Neatkarības rotas virsleitnantu un Lāčplēša kara ordeņa kavalieri, 1940. gadā arestē Padomju okupācijas varas iestādes un gadu vēlāk viņu nošauj. Otrā pasaules kara beigās Ģertrūde kopā ar jau pieaugušo meitu Ēriku dodas bēgļu gaitās un nonāk netālu no Hanoveres Giftenes-Barntenes nometnē.

Nākamais ieraksta fragments jau tapis Limbažu muzeja bēniņos, kur Diāna Nipāne izliek apskatei bēgļu nometnē darinātās rotas un minēto gredzenu.

Bet, vai zināt, kāda saistība Limbažu muzejam ir ar pasaulslavenā juveliera Karla Faberžē darbiem, tā paša, kurš 19. gadsimtā Krievijas cara ģimenei uz Lieldienām darinājis olas no dārgmetāliem un dārgakmeņiem? Pavisam  neliels piekariņš reiz ticis veidots Faberžē darbnīcā un kā apbalvojums pasniegts limbažniecei Annai Veidemanei.

Dodamies atkal uz bēniņiem, kur krājuma glabātāja jau sagatavojusi citu dārgumu, kam arī ir saistība ar raidījuma  sākumā pieminēto Cīberu ģimeni, runa ir par Pētera Cībera meitu Ģertrūdi Grīnbergu, kura kopā ar meitu Ēriku Vilipsoni no bēgļu nometnes pārceļas uz dzīvi Anglijā.

Noslēgumā Diāna Nipāne rada priekšmetu, kas iesākumā ticis datēts kā zirga  groži,  līdz pētot, muzeja darbinieki atklājuši, ka tā ir smalka josta, kas nākusi no Piebalgas puses.

Esam liecinieki, kā pērlēm izšūts priekšmets kļūst par muzeja pērli un atklāj fragmentu no etnogrāfisko tautastērpu vēstures.