Ar garšīgu stāstu par brētliņu cepšanu uz oglītēm Kaltenē, 19. gadsimta beigās celtajā barona Nolkena vasarnīcā, stāvot pie plauktiem, kur glabājas daļa no Rojas Jūras zvejniecības muzeja krājuma savu stāstu sāk muzeja krājuma glabātāja Gundega Balode. Te uzklausām stāstu par suvenīrkompasu, kas līdzējis bēgļu gaitās, raugām kādas dzimtas vēsturi, kas datēta nelielā piezīmju blociņā un, ja reiz tika pieminētas brētliņas, tad  ir arī stāsts par  šīs puses konservu  fabrikas vēsturi.

Bet vispirms iepazīstam ēku, kurā atrodas krājums. Sarkanbrūns koka nams ar baltiem logu rāmjiem un lakoniskām koka mežģīnēm pie dzegas – tāda lauku radiniece 19. gadsimta nogales greznajām Jūrmalas vasarnīcām.  Gundega Balode rāda melnbaltu foto un stāsta par 1899. gadā barona Nolkena  atpūtas vajadzībām celto ēku.

Kādreiz muižas zālē notika deju vakari, koncerti un pašdarbības teātru izrādes, bet koka dēļiem klātā grīda glabā stāstu par 1968. gadu, kad te  uzņemti kadri no kinofilmas „Ceļa zīmes” pēc Andreja Dripes tāda paša nosaukuma stāsta. Filma vēstī par jaunu puisi Ģirtu, kurš atbrauc uz laukiem pie sava tēvoča Roberta un sajūsminās par harizmātisko onkuli, kurš ir labs šoferis, bet arī dzērājs un brunču mednieks. Reiz Ģirts, alkohola reibumā vadot automašīnu, izraisa avāriju, kurā iet bojā viņa mīļota meitene Inga. Ģirta lomā bija Romāns Grabovskis, tēvoci Robertu atveidoja Gunārs Cilinskis, bet Ingas lomā – Lilita Ozoliņa. Kinodarba scenārijs drūms, bet kaltenieši  filmēšanas procesā  gan pie jaunas grīdas klubā tika, gan filmēties dabūja.  

Līdzās dažādu laiku un izmēru konservu kārbām  seko nākamais stāsts par nelielu apaļu metāla priekšmetu, kas izskatās kā broša vai mazizmēra  pūdernīca – vākā iegravēts stilizēts zieds un neveikls švīkājums ar adatu vēstī: „Par piemiņu no Roņu salas”. Zem greznotā vāka atklājas, ka tas ir kompass.

Vēl Gundega Balode izliek apskatei nākamo krājuma dārgumu – nelielu nobružātu ādas blociņu, kurā ieraksti veidoti teju pusgadsimta garumā un kur skopās rindās atklājas arī emocionāls vēstījums.