Skaņu plašu atskaņotājs, kāzu albums, lībiešu mākslinieka glezna, sena pūra lāde, Rīgas porcelāna fabrikas produkcija, mazlietota videokamera, vijole, grāmatas, karogi – šādi, gan unikāli, gan vēsturiski vērtīgi priekšmeti tika un arvien tiek izcelti no izgāztuves laukuma un nonāk 2013. gadā dibinātajā Nenovērtēto lietu muzeja ekspozīcijā. Protams, šobrīd muzejs nav pieejams apmeklētājiem, bet kā jau visos šajos raidījumos, iepazīstam to neklātienē, lai pēcāk, kad visi muzeji atkal vērs durvis vaļā, kāds no jums var ieplānot braucienu uz šo Grobiņas novada neparasto muzeju, kas atrodas netālu no atkritumu kalna, kur kaiju uzmanītas piebrauc un aizbrauc automašīnas ar drazu vezumu. Kādas pērles no gružiem ir izceltas un izglābtas no tālākās atkritumu pārstrādes, stāsta Liepājas atkritumu apsaimniekošanas reģiona vides pārvaldības speciāliste Laima Lapiņa.

Muzeja kāpņu telpa var aplūkot vērtīgāko atradumu-  lībiešu mākslinieka Jāņa Beltes gleznu.

Kā lasāms lībiešu kultūras valodas un vēstures portālā livones. net- „…Jānis Belte saukts arī par Kriņķeļu Jāni, dzimis 1893. gadā Lūžņas ciema Kriņķeļos zvejnieka ģimenē. I Pasaules kara gados atrazdamies ķeizara dienestā Krievijā, pašmācībā bija apguvis zīmēšanu un gleznošanu. Belte galvenokārt gleznojis ainavas – eļļā uz audekla, finiera, kartona. To teiksmainie motīvi – kalni, pilis, kuģi, ceļinieki – domājams, patapināti no pastkartēm vai pasūtītāja diktēti. Neraugoties uz naivistisko pieeju, Belte mācējis panākt smalkas noskaņas un dziļuma iespaidu.

Ložņājot starp muzeja eksponātiem, var tikai brīnīties par mantām, kas savulaik ir nonākušas atkritumos - “Panasonic” firmas videokamera, kura padomu laiku norieta gados maksāja bargu naudu, koši sarkanas jaunas bērnu kurpītes, kādas pirms gadiem 40 -50 ražoja Liepājas bērnu apavu fabrikā. No izgāztuves ir izcelts arī kāds mūzikas instruments, no kura vēl arvien var izvilināt skaņas.

Ja šodien ir populāri šķirot atkritumus videi par labu, tad šāda muzeja apmeklējums mudina izvērtēt atkritumu šķirošanu arī no kultūrvēsturiskā aspekta.