Mīkstas zīdaiņu sienamās jostas, kas šodien šķiet nepiedodams arhaisms, bet agrāk bija ierasta metode, kad paladziņā ietina un ar šādām auklām nosēja mazuļus, ir skatāmas Madonas novada  etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos. Tur arī lūkojam neparasta krāsojuma skapi, kas reiz gatavots kā kāzu dāvana, rakstnieka Viktora Eglīša klavieres, arī izzinām, kāds bija dienas režīms pļaujas laikā, bet Madonas muzeja tekstiliju krātuvē lūkojam tautastērpu, kas reiz piederējis dzejnieka Raiņa "Mēnesmeitiņai" Olgai Kliģerei.

Sarkaņu bijušajā skolā kopš 2016. gada ir aplūkojams sendienu sadzīves priekšmetu un darbarīku klāsts, gan izstāde par šīs puses ievērojamiem cilvēkiem, gan   pagājušā un aizpagājušā gadsimta mijas istabas iekārtojums, kur kopā ar Madonas  novadpētniecības  un mākslas muzeja  galveno krājuma glabātāju Laimu Garo un Sarkaņu  krātuves  glabātāju Inesi Sudāri nonākam pie visai savdabīgām mēbelēm – drēbju skapja, gultas un galdiem. Neparasts ir šo lietu krāsojums, kas iztālēm atgādina tādas kā tumšas pieneņu pūkas vai mazītiņus kokus, katram te ir vaļa darbināt savu iztēli. Laima Garā stāsta par šo mēbeļu ceļu uz kolekciju.

Turpat uz mazā galdiņa ir izvietota pagājušā gadsimta  20.-30. gadu prese, ko ikviens apmeklētājs arī var  pašķirstīt un palasīt, kas noticis pirms 80-90 gadiem.

Tālāk nonākam telpā, kur glabājas četru izcilu sarkaniešu  personīgās lietas,  kas reiz piederējušas diriģentam un komponistam  Valdim Breģim, aktrisei Olgai Dreģei, rakstniekam Viktoram Eglītim un mūzikas zinātniekam Jēkabam Vītoliņam. Te var aplūkot  Jēkaba Vītoliņa jaunības rakstāmgaldu un Dailes teātra dāvināto Olgas Dreģes grima galdiņu, dažus viņas skatuves tērpus un aksesuārus, ilggadējā Madonas rajona koru virsdiriģenta, komponista Valda Breģa koncerttērpu, fotoaparātu un toņdakšu. Un skaistas inkrustētas klavieres, kas reiz skanējušas Viktora Eglīša mājās.

Nākamā telpā plauktos rindojas dažādi grozi, kastes, somas, lādes un tīnes. No darbarīku kolekcijas ir izveidota arī izstāde „Neba maize pati nāca”, kurā  cilvēki var arī  iemācīties, kādus  vārdu lietoja šai pusē. Vai zināt, kas ir kretulis? Tas ir liels siets graudu sijāšanai. Bet trizulis?  Tās ir  trejzaru dakšas siena un labības vākšanai. Šajā pašā izstādē var arī izlasīt. kāda bija darba diena rudzu pļaujas laikā.

Savukārt Madonas muzeja krājuma tekstiliju krātuvē glabājas literatūrzinātnieces Līvijas Volkovas  muzejam nodotais  tautastērps, kas reiz piederējis  Olgai Kliģerei – Raiņa „Mēnesmeitiņai”.