Valmieras pilsdrupu pakājē zem dakstiņu jumta slejas gaišs divstāvu nams ar mansardu, līdzas tam zaļi krāsota koka celtne Šveices stilā ar kokgriezumiem rotātu balkonu,bet abu māju priekšplānā dārzs, kur akurāti veidotos kvadrātos zaļo biškrēsliņi, kreses, zilām ziedu svecēm aug aromātiskā salvija, spurainiem vidučiem šūpojas ehinācijas. Te ir ko ošņāt ziņkārīgiem deguniem: raudenes, vērmeles, lupstāji, pētersīļi, vīgriezes un vēl, un vēl – kopā 150 augi, kuri te iecelti dzīvu muzeja eksponātu godā.

Kādas kaites ārstē plīvurpuķes, bet kādas - zaķskābenes, to izzinām, apciemojot Valmieras muzeja ārstniecības un garšaugu dārzu. Dārzs ir apskatāms cauru gadu, vienīgi ziemā augi paslēpti zem sniega segas un tad var priecāties par paegļiem un apsnigušiem garšaugu kātiem, kas iezīmē dārza kontūras.

Līdztekus dārza ekskursijai, iepazīstam arī netālu esošo bijušo veļas žāvētavu un paviesojamies vienā no retajiem 18. gadsimtā celtajiem namiem Valmierā.

Ekskursijā ved Valmieras muzeja vēsturnieks Alberts Rokpelnis un šī raidījuma gide Valmieras muzeja krājuma nodaļas vadītāja Indra Vīlistere.