Šajā ziedēšanas pilnbrieda laikā augus un ziedus dodamies meklēt galvaspilsētā - Rīgas Jūgendstila centra muzejā, kur katrā telpā sastopamies ar dabas motīviem interjerā. Kopā ar muzeja direktori Agritu Tipāni uzzinām, kā skan klavieres no Rīgas 700 gadu jubilejas izstādes, cik dvieļu atradās turīga rīdzinieka virtuvē 20. gadsimta sākumā un apbrīnojam jūgendstila rakstus uz tā laika ledusskapja un tualetes piederumiem.

Ziedu raksti, sieviešu profili, tamborētas mežģīnes - tādus cakotus dvieļus, kas akurāti saguldīti atvilktnēs un speciālos pretskābes zīdpapīros ietīti, no krājuma  plauktiem ārā ņem Rīgas Jūgendstila centra muzeja vadītāja Agrita Tipāne.

1903. gadā Rīgas klusajā centrā – Alberta ielā 12 – viens no pirmajiem latviešu profesionālajiem arhitektiem Konstanīns Pēkšēns projektē greznu īres namu, kur pirmajā stāvā iekārto dzīvokli pats savai ģimenei. 2009.gadā šajā dzīvoklī atklāj Jūgendstila muzeju. Šis muzejs ir retums Eiropā – te redzams 20.  gs. sākuma interjers un oriģinālie priekšmeti vienuviet, kādi tolaik bija raksturīgi tā laika rīdzinieku mājokļos.

Kastaņu istaba, čiekuru, margrietiņu – te  katrai telpai ir savs krāsojums un sava noskaņa. Kopā ar Agritu Tipāni sākam ceļojumu pa arhitekta Pēkšēna dzīvokli - ieejam viesistabā, kur griestus un debeszilās sienas rotā margrietiņas.