Viena no neparastākajām dzīvības formām uz Zemes ir aļģes. Vienlaikus, tās ir arī vienas no senākajām Zemes iemītniecēm un tām varam pateikties gan par skābekļa radīšanu, gan par eitrofikāciju. Aļģes ir daudzveidīgas, sarežģītas un aktīvi pētītas arī Latvijā.
Latvijas Universitātes galvenajā ēkā skatāma izstāde, kas veltīta algologam Heinriham Skujam. Neskaitāmo ekspedīciju un laboratorijas pētījumu rezultātā viņš noteica tūkstošiem aļģu sugu no dažādām pasaules valstīm. Aptuveni 700 jaunām aļģu sugām, varietātēm un formām Heinrihs Skuja bija jaunatklājējs. Savos zinātniskajos darbos zinātnieks ar apbrīnojamu precizitāti un informatīvo bagātību aprakstīja, kā arī ilustrēja aļģu sugas, lai citiem pētniekiem to noteikšana būtu vieglāka. Viņa pētījumu publikācijas par aļģēm dažādās pasaules zemēs ir aktuālas un plaši izmantotas arī mūsdienās, par ko liecina pētnieku zinātnisko rakstu atsauces. Vēl joprojām studenti izmanto viņa smalkās grafikas un aļģu zīmējumus studiju procesā.
Par Heinriha Skujas sniegumu zinātnē, aļģu daudzveidību un lomu dabā raidījumā Zināmais nezināmajā stāsta Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes Hidrobioloģijas katedras vadītājs Ivars Druvietis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (2)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X