Mēneša saruna novembrī raidījumā Zināmais nezināmajā veltīta vientulībai. Svētku tuvošanās, pelēcīgais drūmais laiks aiz loga no jauna mudina domāt par tiem, kuriem gada nogale paiet vientulībā. Kāpēc baidāmies būt vieni kosmosā un izmisīgi meklējam citas būtnes? Kā dzīvnieku pasaulē uztver kopā būšana un vienpatība; vai nākotnē roboti palīdzēs mums aizvietot sociālo kontaktu ar līdzcilvēkiem? Kas notiek mūsu prātos, kad ilgstoši esam vieni? Kāpēc tiecamies viens pēc otra un kāpēc būšana kopā ir vērtīga izdzīvošanas stratēģija kā cilvēkam, tā dzīvniekam? Kāpēc arī vienatne ir veselīga, bet vientulība bīstama? Sarunājas zooloģe Inta Lange, psiholoģe Kristiāna Lapiņa, "StarSpace" observatorijas saimniece, astronomijas entuziaste Anna Gintere un RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras asociētais profesors Agris Ņikitenko.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
---Lielākā daļa tautas šo jautājumu atrisina ar dažāda līmeņa stimulantiem, kur kafija un tēja ir paši vājākie. Kam vairāk gribasspēka tie prot iztukšot apziņu no traucējošām domām ar citiem paņēmieniem.
---Tika pieminēti citplanētieši. Virzienā uz mūsu galaktikas centru proporcionāli pieaug gamma, rentgena , radio un visi pārējie starojuma veidi. Virzienā uz galaktikas malu planētu sastāvos tikpat kā nav nekādu metālu. Ir zināmas galaktikas, kuras pilnībā caurstrāvo mūsu tipa dzīvībai nāvējošs starojums. Visticamāk ka mūsu galaktikā mums būs jāiztiek pašiem ar sevi.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X