Ceļojums kā izpēte un ekspedīcija; ceļojums kā svētceļojums un garīgie meklējumi; ceļojums kā atpūta vai radošs atvaļinājums; ceļojums kā jaunas dzīves meklējumi – cilvēks nav statiska būtne un visos laikos tā ir šķērsojusi robežas, klimatiskās zonas un kultūrvides dažādu mērķu vadīta. Par ko ceļošana ir kļuvusi mūsdienās un kas tā bija senatnē? Cik daudzveidīgas ir ceļošanas formas un cik dažādi mēdz būt ceļojumi? Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts rīko kamerkonferenci par ceļošanu gan folklorā, gan mākslā un literatūrā, gan vēsturē un citās zinātnes jomās. Raidījumā Zināmais nezināmajā par ceļošanu kā fenomenu ne tikai mūsdienās, bet arī pētniecībā un vārda ceļojums dažādo nozīmi stāsta Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta (LU LFMI) pētnieces Madara Eversone un Signe Raudive un ceļotāja Alīna Andrušaite.

7. maijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Konferenču centrā notiks ikgadējā LU LFMI kamerkonference "Meklējumi un atradumi. Tālu ceļu vējš: ceļojumi laikā, telpā un garā".

Aleksandra Laimes gaitas Venecuēlā

Līdzās pēdējos gados aizvien lielākai politiskai, ekonomiskai un sociālais krīzei Venecuēlā nemainīga pastāv tās krāšņā daba ar saviem milzīgajiem galda kalniem, kuru virsma atgādina mēness ainavu, pasaulē augstāko ūdenskritumu, krāšņo floras un faunas pasauli un arī daži latvieši te atstājuši paliekošas pēdas vēsturē

Latvietis Aleksandrs Laime  pasaule vēsturē ir iegājis kā pirmais zināmais cilvēks, kas kājām sasniedzis pasaulē augstākā ūdenskrituma – 979 metrus augstā Anhela ūdenskrituma – pakāji. Par Aleksandra Laimes takām Venecuēlā stāsta tūrisma aģentūras “Jēkaba ceļojumi” grupu vadītājs,ceļotājs Edvīns Lakstīgala.