Šo sestdien, 5.jūnijā, visā Latvijā, izņemot Rīgu, iedzīvotāji aicināti vēlēt pašvaldību. Katram iedzīvotājam ir savi apsvērumi par labu vienam vai otram politiskam spēkam, taču viena no jomām, ko jau vairākus gadus pirms vēlēšanām analizē vadošās vides organizācijas Latvijā, ir vides jautājumi. 

Skaidrs, ka vairumam Latvijas iedzīvotāju ir būtiski dzīvot zaļā, veselīgā un drošā vidē, taču cik būtiski tas ir pašām partijām? Ko sola partijas un kāda ir partiju izpratne par vietējām vides problēmām, raidījumā Zināmais nezināmajā vērtē Pasaules Dabas fonda Latvijā direktors Jānis Rozītis, biedrības "Zaļā brīvība" vadītājs, Latvijas Universitātes pētnieks Jānis Brizga un Latvijas Dabas fonda  padomes locekle Lelde Eņģele.

Pētījums: Zaļās investīcijas rada ieguvumus gan ekonomikai

Šī gada pavasarī klajā nācis Starptautiskā Valūtas fonda ziņojums, kurā neapgāžami pierādīts - zaļās investīcijas rada ieguvumus gan ekonomikai, gan planētai. Īpaši uzsvērta šādu investīciju nozīme iekšzemes kopprodukta pieaugumā. Kādā veidā to ir iespējams izmērīt un vai ar iekšzemes kopprodukta rādītāju ir pietiekami, lai novērtētu zaļo investīciju vērtību?

“Zaļo” projektu ilgtermiņa nozīmi, kā arī iespēju to izmērīt finansiāli skaidro Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes lektors Mārtiņš Danusēvičs.

Starptautisku organizāciju un universitāšu sadarbības rezultātā iegūtu datu kopa, kas ietver pārskatu par 40 valstu investīcijām gandrīz 30 gadu garumā. Tā varētu raksturot jauno Starptautiskā Valūtas fonda ziņojumu. Tas kalpo kā apliecinājums zaļo ieguldījumu pozitīvajai ietekmei uz iespēju radīt jaunas darba vietas, veicināt iekšzemes kopproduktu jeb IKP un neapšaubāmi arī saglabāt vidi.