No 2028. gada Latvijā būs aizliegts audzēt kažokzvērus, tāpat arī arvien vairāk ražotāju atsakās no sprostos turētu vistu olām. Zinātnes laboratorijās arī dzīvnieku izmantošana tiek stingri uzraudzīta, nodrošinot dzīvniekiem maksimāli labus dzīves apstākļus. Tas liek domāt, ka dzīvnieku tiesību aizstāvji piedzīvo uzvaras gājienu gan Latvijā un arī citviet pasaulē. Vai tā tiešām ir, vai ir vēl daudz jautājumu, kuros izpratne par dzīvnieku tiesībām palikusi novārtā?
Nākot klāt pētījumiem, kas apliecina dzīvnieku spēju just sāpes un cilvēka radītu diskomfortu, rodas daudz ētisku jautājumu, tostarp, par to, kādas ir cilvēku radītās tiesības dzīvniekiem? Kā attīstījies dzīvnieku tiesību koncepts un kas šajā jomā mainījies pēdējos gados, raidījumā vērtē Tartu universitātes profesors, Latvijas Universitātes profesors, biologs Indriķis Krams, Latvijas Universitātes docents, filosofs Artis Svece un dzīvnieku aizstāvības projekta "Zootehnikums" veidotājs, filosofs, "zvērināts dzīvnieku advokāts" Sandris Ādminis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
---Nezinu, kad būs pietiekami laba mākslīgā gala, bet droši vien kaut kad jau būs.
---Viens raidījuma dalībnieks pieminēja Ukrainu, otrs pārāk lielo cilvēku skaitu. Šobrīd lielvaras ir pietuvinājušas Ukrainai taktiskos kodolieročus. Ja spēles noteikumi netiks ievēroti netiešais karš kļūs par tiešo karu. Tad cilvēku skaits samazināsies un dzīvnieku tiesību problēma uz laiku būs atrisināta.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X