Miega peles jeb susuri ir vieni no lielākajiem gulētājiem Latvijas zīdītāju vidū. Tie aizmieg jau septembrī, oktobrī un mostas tikai siltā pavasarī. Dabas pētniekus satrauc susuru populācijas samazināšanās Latvijā. Kādi tam ir iemesli un kāds ir šo mazo grauzēju dzīvesveids, raidījumā Zināmais nezināmajā skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes projekta "Life For Species" zīdītāju eksperts Valdis Pilāts.

Ja nevaram atskaņot grauzēju balsis, tad parunāt gan par tiem varam. Mūsu platuma grādos ierasti grauzēji ir vāveres, bebri, peles un susuri, par kuriem būs runa raidījuma otrajā daļā. Bet tagad kopā ar Rīgas Zooloģiskā dārza Izglītības un informācijas nodaļas metodiķi Ingmāru Līdaku iepazīstam pāris neparastākus grauzējus, kuri mīt šajā zoodārzā.

Grauzēju uz zemeslodes skaitliski ir ļoti daudz un viņu misija ir barot citus, tāpēc diezgan daudzas grauzēju sugas nonāk apdraudēto sugu sarakstā, jo to gaļa cilvēku uzturā tiek uzskatīta par garšīgu, tā teic Ingmārs Līdaka, un ne tikai homo sapiens, bet arī dzīvnieku pasaules plēsēji labprāt mielojas ar ir šīs kārtas pārstāvjiem.